Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Niedziele handlowe 2020. Godziny otwarcia sklepów w sobotę 6 czerwca. Kiedy na zakupy?

0

W najbliższą niedzielę (7 czerwca) sklepy będą zamknięte, bo jest to niedziela niehandlowa. Wobec tego warto pomyśleć o tym, by zrobić zakupy dzień wcześniej. W jakich godzinach możemy wybrać się do sklepów w sobotę?

Sprawdziliśmy godziny sklepów w sobotę
Sprawdziliśmy godziny sklepów w sobotę (Getty Images)

W przypadku Biedronki godziny otwarcia sklepów są mocno uzależnione od lokalizacji. Te najchętniej odwiedzane dyskonty są czynne w soboty nawet przez całą dobę. Generalnie jednak możemy być niemal pewni, że w każdej Biedronce zrobimy sobotnie zakupy przynajmniej od godziny 7 do 22.

Podobny przedział godzinowy trzeba brać pod uwagę wtedy, gdy wybieramy się na zakupy do Lidla. W tym przypadku zdecydowana większość sklepów będzie czynna 6 czerwca w godzinach od 6:00 do 22:00.

Bardzo zbliżona sytuacja jest w sklepach sieci Kaufland. Działają one w soboty z reguły od godz. 6 do 23. Jedną lub dwie godziny szybciej zamyka się wiele sklepów Tesco. Wybierając się do sklepów Auchan powinniśmy mieć na uwadze, że działają one w godz. 7:00-22:00.

Zobacz także: Oznakowanie warzyw. Biedronce grozi 5 mld zł kary od UOKiK

Niedziele handlowe 2020. Czy w sklepach trzeba zasłaniać usta i nos?

30 maja zmieniły się zasady związane z zakrywaniem twarzy. W przestrzeni otwartej możemy dokonywać wyboru - albo będziemy zasłaniać usta i nos, albo zdecydujemy się na zachowywanie dwumetrowego odstępu od innych osób.

Są jednak miejsca, gdzie wyboru nie ma. Maseczki są obowiązkowe między innymi podczas robienia zakupów. Poniżej lista miejsc, gdzie trzeba zasłaniać twarz:

  • autobusy i tramwaje,
  • sklepy,
  • kina i teatry,
  • salony masażu i tatuażu,
  • kościoły,
  • urzędy (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić