Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Niepokojące wieści. To koniec 500+? Padła data

146
Podziel się

500 plus to rządowy projekt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i stanowi istotny element wielu domowych budżetów. Czy za jakiś czas to świadczenie wygaśnie? Niestety, jest taka możliwość.

Niepokojące wieści. To koniec 500+? Padła data
Zbliża się koniec 500 plus? (Pixabay)
bEUvAqRN

"Rzeczpospolita" donosi, że od katastrofy finansowej dzieli nas półtora roku. Ma ją wywołać dostosowanie budżetu do nowych unijnych limitów, które będą obowiązywać od 2023 roku.

Nowe przepisy mogą mieć przełożenie na finanse publiczne. Chodzi między innymi o wydatki, które finansowane są z długu...

bEUvAqRP

Jak zauważa "Super Express", Polski Ład ma kosztować aż 72 mld zł rocznie. W kasie państwa takich środków nie ma, co może doprowadzić do tego, że konieczne będą cięcia.

Opozycja twierdzi, że cięcia mogą objąć program 500 plus. Sławomir Dudek (ekonomista FOR) w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przekazał, że może chodzić o dostosowania na poziomie kilkudziesięciu miliardów zł w ciągu kilku lat.

Ministerstwo Finansów uspokaja

Zdaniem Ministerstwa Finansów nie ma powodów do niepokoju. Potwierdzono jednocześnie, że w 2023 roku Polska zastosuje unijne i krajowe reguły fiskalne. Generalnie przekaz z MF sugeruje, że jednak 500+ uda się utrzymać. Wszystko oczywiście ostatecznie zweryfikuje rzeczywistość.

bEUvAqRV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvAqSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
Xxx
miesiąc temu
molo, ludz sie pasożycie!🤪🤪🤪
molo
2 miesiące temu
PO nigdy nie wroci,wiec spoko,piniadze byly i beda
bea
3 miesiące temu
Weźcie się ludzie za pracę a nie, że pracujące społeczeństwo ma na was płacić
bEUvAqSr
Bobo
3 miesiące temu
Fajnie by było :)
Wiesław
3 miesiące temu
Głowa puchnie od tych wszystkich komentarzy . Weźcie się ludzie porządnie za robotę a nie czekacie aż wam od państwa skapnie.. Zlikwidować natychmiast wszelkie dotacje i przywileje . Pomoc państwa tak ale tylko dla naprawdę potrzebujących. Ach ta polska mentalność.
Slask
3 miesiące temu
A pensje 13 i 14 dla emerytów! Z czyich to pieniędzy? Złodzieje w rzadzie i tyle
Grisza
3 miesiące temu
Może by tak w pierwszej kolejności wstrzymać wydatki na cmentarze żydowskie oraz ogromne pieniądze na muzeum Polin i telewizję Biełsat a na propagandę TVP /dwa miliardy rocznie/ nie wspominam
lalala
3 miesiące temu
I bardzo dobrze - koniec z utrzymywaniem nierobów. Pensje zrównać z europejskimi i wtedy każdy będzie miał tyle dzieci ile będzie chciał i na ile go będzie stać i nie trzeba będzie sprowadzać Ukraińców do pracy. To takie logiczne... Ale przecież komuś zależy żeby patologia się rozmnażała, komuś zależy aby zniechęcać ludzi do pracy, upokarzać pracujących i wykształconych i sprowadzać więcej Ukraińców -PRAWDA? Komuś zależy aby zadłużać i niszczyć to państwo...
SuperGość
3 miesiące temu
A ja słyszałem, że Portal O2 z powodu właśnie tych dostosowań "budżetu do nowych unijnych limitów, które będą obowiązywać od 2023 roku" zmieni nazwę na o1,4...... Nie rozśmieszajcie mnie - akurat PIS przed wyborami zlikwiduje 500+!
500
3 miesiące temu
marzenie tuska -koniec 500+ , juz on zlikwiduje to rozpasanie
wiech
3 miesiące temu
Wiesz co kerry, obrażasz Kościół Katolicki , o którym na pewno nie masz zielonego pojęcia a na domiar obrażasz jego członków. Nie życzę ci za to Kary Bożej , ale sprawiedliwy Sąd Boży dotknie każdego i życzę ci okazanego Miłosierdzia Bożego za twoje obraźliwe słowa.
!!!
3 miesiące temu
już od dawna ludzie mówią że 500+ pobieraja patole i tu się wszystko zgadza bo jedni mają i to biorą a ci najgorsi czyli bezrobotni po prostu kradną innym pracującym...już niedługo bo ten rząd nie doczeka wiosny
Misia
3 miesiące temu
informator nasz poinformofal ,ze bedzie podwyzka 750+
bEUvAqSj
Misia
3 miesiące temu
informator nasz poinformofal ,ze bedzie podwyzka 750+
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić