aktualizacja 

Nike podejmuje drastyczne kroki. Nie zaszczepiłeś się? Nie pracujesz

51

Firma Nike podjęła kontrowersyjną decyzję w sprawie części swoich pracowników. Osoby, które nie zaszczepiły się w określonym przez koncern czasie w sobotę, pożegnają się ze swoimi stanowiskami.

Nike podejmuje drastyczne kroki. Nie zaszczepiłeś się? Nie pracujesz
Nike zwolni niektróych niezaszczepionych pracowników (Pixabay)
Nie udało ci się ukończyć procesu weryfikacji, a z naszych danych wynika, że nie masz zatwierdzonego zwolnienia (ze szczepienia — przyp.) W rezultacie nie przestrzegasz naszej polityki, więc twoje zatrudnienie skończy się w sobotę 15 stycznia 2022 r. - taką wiadomość otrzymała część pracowników koncernu Nike.

Nike swoją siedzibę ma w Beaverton w stanie Oregon. Wprowadzono tam w październiku obowiązek szczepienia przeciw COVID-19. Jak podaje portal Oregon Live, rozporządzenie to dotyczyło pracowników biurowych, którzy mieli wrócić do pracy stacjonarnej w styczniu tego roku.

Niestety, powrót do biur opóźniono ze względu na rozprzestrzeniającego się w USA wariantu Omikron. Jak podaje lokalny portal, nie wszyscy zdecydowali się na przyjęcie szczepienia i najprawdopodobniej te osoby faktycznie pożegnają się z pracą w Nike. Zgodnie z relacją Oregon Live część pracowników z ten sposób zbuntowało się przeciwko nakładaniom przez korporację na pracowników takich obowiązków. Inni nie przyjęli preparatu z powodów wyznaniowych.

Zobacz także: Ferie zimowe z dziećmi w górach. O czym pamiętać na szlaku?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić