Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Nike podejmuje drastyczne kroki. Nie zaszczepiłeś się? Nie pracujesz

35
Podziel się

Firma Nike podjęła kontrowersyjną decyzję w sprawie części swoich pracowników. Osoby, które nie zaszczepiły się w określonym przez koncern czasie w sobotę, pożegnają się ze swoimi stanowiskami.

Nike podejmuje drastyczne kroki. Nie zaszczepiłeś się? Nie pracujesz
Nike zwolni niektróych niezaszczepionych pracowników (Pixabay)
Nie udało ci się ukończyć procesu weryfikacji, a z naszych danych wynika, że nie masz zatwierdzonego zwolnienia (ze szczepienia — przyp.) W rezultacie nie przestrzegasz naszej polityki, więc twoje zatrudnienie skończy się w sobotę 15 stycznia 2022 r. - taką wiadomość otrzymała część pracowników koncernu Nike.

Nike swoją siedzibę ma w Beaverton w stanie Oregon. Wprowadzono tam w październiku obowiązek szczepienia przeciw COVID-19. Jak podaje portal Oregon Live, rozporządzenie to dotyczyło pracowników biurowych, którzy mieli wrócić do pracy stacjonarnej w styczniu tego roku.

Niestety, powrót do biur opóźniono ze względu na rozprzestrzeniającego się w USA wariantu Omikron. Jak podaje lokalny portal, nie wszyscy zdecydowali się na przyjęcie szczepienia i najprawdopodobniej te osoby faktycznie pożegnają się z pracą w Nike. Zgodnie z relacją Oregon Live część pracowników z ten sposób zbuntowało się przeciwko nakładaniom przez korporację na pracowników takich obowiązków. Inni nie przyjęli preparatu z powodów wyznaniowych.

Zobacz także: Ferie zimowe z dziećmi w górach. O czym pamiętać na szlaku?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Jaś
5 dni temu
najczęściej w produktach nike widzi się nie zaszczepionych emigrantów i uchodźców z Afryki, czasem bardzo rzadko można zobaczyć Europejczyka, ale też z pochodzeniem z Afryki lub Azji.
wb.
6 dni temu
Nie każdy musi być pracownikiem NIKE. Słuszna decyzja firmy.
cikaw
6 dni temu
Czyżby skończyli z niewolnictwem i zwolnili dzieci w Azji?
Byk
6 dni temu
Rozumiem że NIKE bierze na siebie odpowiedzialność za wszelkie skutki uboczne po tych niby szczepionkach?
Mar
6 dni temu
Skąd jest takie info kto pisze takie głupoty. Bogata firma jak ich będzie stać na odszkodowania . Ponadto w USA szczepionka nie jest obowiązkowa.
Wolność
6 dni temu
Bojkot tej śmiesznej firemki.
polak
6 dni temu
co za dyskryminacja... nie kupie juz nic z nike... niezaszczepionych traktuje sie jak niegdyś afroamerykanow... do czego ten swiat zmierza... a jak się chce walczyc o swoje to zwolnienie albo ograniczenie wolnosci... co za bajzel...
Roman G.
6 dni temu
Nie szczepiony? Nie kupisz! Może by taka reklama?
Mia
6 dni temu
Niech zwolnią niezaszczepione dzieci szyjące dla nich piłki w Bangladeszu.
Mia
6 dni temu
Niech zwolnią niezaszczepione dzieci szyjące dla nich piłki w Bangladeszu.
Pozdrawiam
6 dni temu
NIKE będzie miał przerąbane. Pcha się w pozwy ale widać jego właściciele mają wyższy cel. To powoli zacznijcie się przyglądać też sieci IKEA. Oni wprowadzają certyfikowany dostęp do swoich sklepów stacjonarnych. To jest tak naprawdę segregacja na poziomie cyfrowym. Ten sklep też należy zacząć omijać szerokim łukiem. Cyfrowe paszporty mają stać się naszą przepustką do nowego świata - cyfrowego niewolnictwa.
Ala
7 dni temu
Właśnie wywaliłam do kibla wszystkie rzeczy tej dziadowskiej firmy, wcześniej dałam pieskowi,żeby się pobawił , i nic od nich więcej nie kupię nic!!!!
Hmmm
7 dni temu
Brawo
JAREK
7 dni temu
widac o2 nie zna prawa zatrudnienia w USA ,JESLI OSOBA JEST ZATRUDNIONA TO NIE MA TAKIEGO PRAWA PRACOWNICZEGO ZE BY WYMAGAC SZCZYPAWKI,MOŻNA WYMAGAC SZCZYPAWKI TYLKO W TEDY GDY SIE ZATRUDNIAMY ,NIGDY OD OSÓB JUZ ZATRUDNIONYCH.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić