Niższe wypłaty. Ludzie będą załamani

W kwietniu seniorzy otrzymają ekstra wypłaty. Oprócz zwaloryzowanych świadczeń, na ich konta wpłyną również trzynastki. Niestety, wiele osób może się mocno rozczarować.

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Pixabay

Seniorzy skrupulatnie pilnują swoich wypłat. Po perturbacjach z Polskim Ładem wiedzą, że muszą być bardzo czujni. Tym bardziej, że w sklepach jest arcydrogo i każdy grosz jest istotny.

W kwietniu starsi ludzie otrzymają spory zastrzyk gotówki. Ponownie dostaną zwaloryzowaną emeryturę czy też rentę, a ponadto uzyskają trzynastkę.

Niższa emerytura. Kto straci?

Warto jednak zauważyć, że niektóre osoby dostaną w kwietniu niższą emeryturę. Wszystko za sprawą rozliczenia rocznego.

Jeśli emeryt lub rencista ma niedopłatę podatku dochodowego za 2021 r. (suma zaliczek przekazanych do urzędu skarbowego nie przekraczała kwoty należnego podatku), w takiej sytuacji kwota ta zostanie potrącona właśnie z kwietniowego świadczenia - spostrzega "Fakt".

Skąd senior ma wiedzieć, czy dostanie mniejszy przelew? W styczniu ZUS rozsyłał deklaracje podatkowe. W PIT-40A pojawiła się informacja o kwocie niedopłaty. Właśnie o nią pomniejszona zostanie kwietniowa wypłata.

Ceny mieszkań wzrosną. "Nikt jeszcze nie wie o ile"

Wybrane dla Ciebie