Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowe limity wypłat w bankomatach. Drastyczna zmiana - znamy szczegóły

124

W wielu bankomatach doszło do drastycznego obniżenia limitu wypłat. Są maszyny, z których wyjmiemy maksymalnie 500 złotych.

Nowe limity wypłat w bankomatach. Drastyczna zmiana - znamy szczegóły
Nowe limity w bankomatach (Getty Images)

Okazuje się, że duże ograniczenia wprowadził Euronet. Z bankomatów tej sieci wypłacimy maksymalnie 1000 złotych. Podobnie jest w przypadku Planet Cash, choć tutaj są nawet przypadki, że ograniczenia wypłat wynoszą 500 złotych.

Na taki problem natknął się między innymi pan Bartłomiej. Opisał za pośrednictwem #dziejesie, że nie udało mu się wypłacić 700 zł. Potrzebował tych pieniędzy, by uiścić opłatę za usługi w warsztacie samochodowym.

Warsztat przyjmuje tylko gotówkę, poszedłem więc do bankomatu po drodze. Jakież było moje zdziwienie, gdy na ekranie maszyny sieci Planet Cash wyświetlił się komunikat, że mogę wyjąć jednorazowo jedynie 500 zł. Dla mnie to polowanie na jeleni, którzy będą musieli dwa razy zapłacić za prowizję - ocenił podczas rozmowy z WP Finanse.
Zobacz także: Niebezpieczny bankomat. Tego się nie spodziewali

Limity w bankomatach. Rzecznik firmy ITCARD komentuje

Rzecznik ITCARD Miłosz Gołębiewski odniósł się do opisywanej sytuacji. Wyjaśnił, że takie przypadki mogły się zdarzać w popularnych bankomatach.

Dla klientów banków współpracujących z Planet Cash, w ich sieciach bankowych nie obowiązują jednorazowe limity wypłaty. Oznacza to, że klienci banków: BNP Paribas, Bank BPS, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i banków zagranicznych oraz korzystający z BLIK mogą wypłacać z bankomatów i wpłatomatów sieci bankowych Planet Cash bez limitów. Dla klientów pozostałych banków limit jednorazowej wypłaty gotówki w sieci Planet Cash wynosi zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych VISA i Mastercard 1 000 zł - poinformowała firma w komunikacie.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić