o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Nowe limity wypłat w bankomatach. Drastyczna zmiana - znamy szczegóły

56
Podziel się

W wielu bankomatach doszło do drastycznego obniżenia limitu wypłat. Są maszyny, z których wyjmiemy maksymalnie 500 złotych.

Nowe limity wypłat w bankomatach. Drastyczna zmiana - znamy szczegóły
Nowe limity w bankomatach (Getty Images)
bDYQAlAR

Okazuje się, że duże ograniczenia wprowadził Euronet. Z bankomatów tej sieci wypłacimy maksymalnie 1000 złotych. Podobnie jest w przypadku Planet Cash, choć tutaj są nawet przypadki, że ograniczenia wypłat wynoszą 500 złotych.

Na taki problem natknął się między innymi pan Bartłomiej. Opisał za pośrednictwem #dziejesie, że nie udało mu się wypłacić 700 zł. Potrzebował tych pieniędzy, by uiścić opłatę za usługi w warsztacie samochodowym.

Warsztat przyjmuje tylko gotówkę, poszedłem więc do bankomatu po drodze. Jakież było moje zdziwienie, gdy na ekranie maszyny sieci Planet Cash wyświetlił się komunikat, że mogę wyjąć jednorazowo jedynie 500 zł. Dla mnie to polowanie na jeleni, którzy będą musieli dwa razy zapłacić za prowizję - ocenił podczas rozmowy z WP Finanse.
bDYQAlAT
Zobacz także: Niebezpieczny bankomat. Tego się nie spodziewali

Limity w bankomatach. Rzecznik firmy ITCARD komentuje

Rzecznik ITCARD Miłosz Gołębiewski odniósł się do opisywanej sytuacji. Wyjaśnił, że takie przypadki mogły się zdarzać w popularnych bankomatach.

Dla klientów banków współpracujących z Planet Cash, w ich sieciach bankowych nie obowiązują jednorazowe limity wypłaty. Oznacza to, że klienci banków: BNP Paribas, Bank BPS, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i banków zagranicznych oraz korzystający z BLIK mogą wypłacać z bankomatów i wpłatomatów sieci bankowych Planet Cash bez limitów. Dla klientów pozostałych banków limit jednorazowej wypłaty gotówki w sieci Planet Cash wynosi zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych VISA i Mastercard 1 000 zł - poinformowała firma w komunikacie.
bDYQAlAZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYQAlBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
baca
11 miesięcy temu
i znów zaczną bankomaty "w powietrze" wylatywać...będzie masa wkurzonych klientów co chcą większą gotówkę pobrać-a tu szlaban......
PL!
11 miesięcy temu
To chore. Idiotyczne. Sami sobie kopią grób: banki i inne sekty finansowe.
ghosc
11 miesięcy temu
To są jeszcze banki które pobierają prowizję za wypłaty z bankomatów?
bDYQAlBv
Tak
11 miesięcy temu
Tak zaczęło się w krajach gdzie padała gospodarka na łeb i szyje. Już nie długo.
Czyj zysk
11 miesięcy temu
Jak chcecie zrozumieć kto za tym stoi i kto na tym zarobi to wpiszcie w google grafika: "Euronet Loteria". Wyświetli się Wam regulamin z 2011 roku. Przeczytajcie go i wtedy może zrozumiecie. To nie jest nowy limit i to żaden kryzys gospodarczy tylko ten sam pomysł na dodatkowy zysk inaczej wytłumaczony. To manipulacja i socjotechnika polegająca na podpięciu się pod to czym teraz ludzie żyją czyli pod kryzys gospodarczy spowodowany wirusem. Ostatecznie zyska założyciel Euronetu, Amerykanin z... Kansas w USA. Tak, tak... obrót gotówkowy w Polsce jest głównie kierowany przez firmę amerykańską, ale to już inna opowieść.
Stary
11 miesięcy temu
Ja tam nie mam oszczędności w bankach, tylko żyję od wypłaty do wypłaty. Mnie to rybka :)
Eurościema
11 miesięcy temu
Euronet robi tak co jakiś czas pod różnymi przykrywkami bo zarabia od transakcji, a nie od wysokości kwoty (kasę dostaje od banków / organizacji kartowych). Kilka lat temu była loteria by ludzie wypłatę rozbijali na kilka mniejszych wypłat bo niby miało to zwiększyć szansę na wygraną. Kazali im się z tego "konkursu" wycofać. Czasem robią to bez informacji do mediów, a potem udają zdziwionych. Teraz zrzucili na wirusa. Generalnie przynajmniej raz w roku próbują tego manewru by nadgonić wyniki finansowe. Każdy tydzień takich ustawień na urządzeniach to duży wzrost wpływów z opłat dla Euronet od banków / Visa / MC. Także to nie ma nic wspólnego z wirusem.
ja Wisła
11 miesięcy temu
Jak tak będą robić,to ludzie nauczą się z nich nie korzystać i po prostu staną się zbyteczne.W miejscu bankomatu będzie można postawić toj toj.
realist
11 miesięcy temu
Nie korzystam z bankomatów. Po wpłynięciu wypłaty na konto, idę do Banku i wypłacam całość. Posługuje się tylko gotówką.
ala
11 miesięcy temu
to jest jawne łamanie umów zawartych z klientami i tym powinni zająć się pracownicy z UOKiK
6666
11 miesięcy temu
nie wiem o jakiej proizji gość bredzi. Bardzo dobry pomysł z limitem wypłat
R.W.
11 miesięcy temu
Planet Cash tylko 500 PLN jednorazowo. Omijam szerokim łukiem.
Inflacja
11 miesięcy temu
Ciepło się zrobiło... drukarki w PWPW się przegrzewają.
bDYQAlBn
7ygr5
11 miesięcy temu
Wypłacać mało, wpłacać dużo.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić