o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Natalia Kurpiewska
|

Nowe uprawnienia strażników miejskich. Będzie więcej mandatów

19
Podziel się

Już od początku września straż miejska może ukarać za brak deklaracji śmieciowej i za kłamstwo przy jej wypełnianiu. W niektórych miastach już ruszyły kontrole, a za nimi posypały się mandaty.

Nowe uprawnienia strażników miejskich. Będzie więcej mandatów
Nie segregujesz śmieci? Posypią się mandaty (Straż miejska, Straż miejska)
bECxLbCJ

Do tej pory straż miejska mogła karać tylko za niesegregowanie śmieci. Z początkiem września jednak nadeszły zmiany. Ukarane mogą zostać osoby, które wymigują się od segregacji, nie złożyły deklaracji śmieciowej albo zamieściły w niej fałszywe informacje.

Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek złożenia deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ma na to 14 dni od zamieszkania pierwszych lokatorów w lokalu.

W przypadku zmiany danych w deklaracji właściciel nieruchomości musi złożyć kolejną. Ma na to czas najpóźniej do 10. dnia miesiąca następującego po zmianie.

bECxLbCL
Sytuacja taka może wystąpić wtedy, gdy zmieni się liczba osób zamieszkujących daną nieruchomość. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się już za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana - informuje Piotr Szereda z wrocławskiej straży miejskiej.
Zobacz także: Zawirowania na rynku kawy. Będzie droższa?

Nowe prawo, nowe mandaty

bECxLbCR

Dziennikarze z money.pl sprawdzili, ile mandatów wystawiono w stolicy od wprowadzenia nowych przepisów.

W Warszawie od 4 września strażnicy skontrolowali pod kątem gospodarowania odpadami 88 posesji i nałożyli 32 mandaty. Z tej liczby 7 mandatów po 100 złotych zostało wystawionych właśnie w związku z otrzymaniem nowych uprawnień (stan na 25 września).

Co więcej - biuro prasowe warszawskiej straży miejskiej informuje, że strażnicy dostali specjalne pozwolenie od prezydenta miasta, które umożliwia im wejście na czyjąś posesję.

Strażnicy mają możliwość wejścia na czyjąś posesję tak czy inaczej, jeśli wymaga tego pilna interwencja. Jednak takie upoważnienie pozwala na dokonanie dokładnej kontroli, np. zajrzenie do pieca czy sprawdzenie deklaracji śmieciowej - tłumaczy Sławomir Smyk, rzecznik warszawskiej straży miejskiej.
bECxLbCS

Kontrole trwają również w innych miastach. 18 interwencji i 7 mandatów na kwotę 630 złotych - tak wyglądają efekty w Gdańsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxLbDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
TOMASZ
9 miesięcy temu
STRAŻ ŁOWIECKA TEŻ MOŻE WEJŚĆ BEZ NAKAZU MIESZKANIA PRZESZUKAĆ LOKATORA BEZ NAKAZU NAWET FUKCJONARUSZE TEJ FORMACJI MOGĄ WEJŚĆ BEZ NAKAZU SĄDOWEGO NAKAZU PROKURATYURY POLICJA MUSI NIEĆ NAKAZ ABY WEJŚĆ MIESZKANIA CZYJEGOŚ TAK MYŚLE PEWNY NIE JESTEM JEST GROZNE CZY JES ZYCIE LUB ZDROWIE INYCH LOKATOROW ALBO LUDZI I SASIADOW MOZE POLICJA TARGNOĆ NASZEGO MIESZKANIA MA PRAWO ANAWET OBOWIĄZEK TEDY
TOMASZ MĄKOSA
9 miesięcy temu
DALEJ NIE WIEM JAKICH PRZYPADKACH MOŻE WEJŚĆ STRAŻ MIEJSKA NASZEGO MIESZKANIA JEST AWATURA W MIESZKANIU MOŻE WEJSĆ POLICJA NIE STRAŻ MIEJSKA INTERWENIUJE MIESZKANIACH TAKIEJ STUCJI TYLKO POLICJA MOŻE WEJŚĆ TAK MYŚLE ALE PEWNI JESTEM TYLKO POLICJA MOŻE WEJŚĆ NASZEGO MIESZANIA NIE KTÓRE SŁUŻBY TEŻ MOGĄ WEJŚĆ MIESZKANIA BEZ NAKAZU OPRUCZ POLICJI TAKIEJ STUACJI CZY TYLKO POLICJA TAKIE UPRAWNIENIA TYLKO
TOMASZ MĄKOSA
9 miesięcy temu
CZY STRAŻ MIEJSKA MOŻE WEJŚĆ BEZ NAKAZU SPRAWIDZIĆ CZYM PALIMY W PIECU NASZYM DOMU MOŻE SPRAWIDZIĆ MUSIMY PUSICIŚ STRAŻ MIEJSKĄ BĘDZIEM POCIGNIECI ODPOWIDZILNOŚĆ KARNEJ 3 LAT POZDAWINA WOLNOŚĆ GROZI ZA UTRUDNIENIE WEJSCIA NASZEGO MIESZKANIA DZIE MAMY STARY PIĆ JESZCZE NA WEGIL MUSZA WEJŚC PANOWIE STRAŻNICY MIEJSCY TYLKO MUDUROWANI MUSZĄ BYĆ PANOWIE ZE STRAŻ MIEJSKIEJ TAKA JEST ICH PRACA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH JEDYN PRZYPADKU MOGĄ WEJŚĆ DO MIESZKANIA JEST ZAGROŻENIE ŻYCIA LUB ZDROWIA LUDZI OSOBY GROŻNE ŻYCIE LUDZIE TEŻ MAJĄ PRAWO WEJŚCI PANOWIE ZE STRAŻ MIEJSKIEJ CZY POLICJI MAJĄ OBOWIĄZEK WEJŚĆ DO NASZEGO MIESZKANIA JA MORDUJĄ W MIESZKANIU KOGOŚ POLICJA WIEKSZE KOPETECJE OD STRAŻ MIEJSKIEJ DYCYDOWANIE SZERSZY ZAKRES UPRAWNIEŃ POLICJA NIŻ STRAŻ MIEJSKA PANOWIE POLICJI MOGĄ WEJŚC DO NASZEGO MIESZKANIA JAK ZAKUCANY CISZE NOCNĄ PO 22 GODZINIE JEST NOCY CISZA NOCNA JEST CZY GRA GŁOŚNO RADIO MOŻE WEJŚĆ POLICJA TYLKO PANOWIE POLICJNCI MUSZĄ BYĆ MUDOROWANI ŻEBY WEJŚĆ CZY JEGOS MIESZKANIA
bECxLbDn
rodo
12 miesięcy temu
Mogą chodzić koło płota i tyle :-)
koko
12 miesięcy temu
I tak ich nie wpuszczę !!
okradany
12 miesięcy temu
Czyli aparat ucisku rozwija sie teror fiskalno skarbowy nie zaczyma sie bedzie kroczyl dalej wkoncu kasta polityczma potrzebuje luksusów wiedz na te luksusa musza skas brac (demokracja/wolnosc) ale czyja?
Terron
12 miesięcy temu
Policjant wejść nie może bez nakazu a strażnicy Texasu tak? Nie sądzę . Nie wpuszczać a jak wejdą wzywać policję że jest włamanie
albert
12 miesięcy temu
Trzeba kupić broń i strzelać do bandytów napadających na dom
joda
12 miesięcy temu
Prezydent Miasta, to może im wydać pozwolenie na wejście na swoją posesję. Od mojej to wara. Od kiedy Prez. Miasta ma uprawnienia do zmiany Ustaw Sejmowych ???
xxx
12 miesięcy temu
co brakuje pieniedzy
jan
12 miesięcy temu
Może wreszcie popilnują by obcy nie wrzucali swoich śmieci do spółdzielczych kontenerów które nie są ogrodzone.
Adolfina
12 miesięcy temu
czy mogę pobić intruza jak wejdzie na moją posesje bez mojej zgody ?
kowidioci
12 miesięcy temu
Znowu straszenie ignorantów nie znających podstawowego prawa jak z maseczkami. Niech mi wystawią to nie zapłacę i na tym się skończy. Do sądu nie wezmą, bo wiedzą, że przegrają. Kampania strachu v2.0.
bECxLbDf
drugi sort
12 miesięcy temu
To już naprawdę Prezesowi brakuje kasy, już za wszystko będzie kara finansowa, a najlepsza jest ta, że wszystko drożeje w szybkim tempie i suweren pisu już to chyba czuje tak samo dobrze jak pozostali żyjący w Polsce. "Pocieszam się tym" że jeszcze jest parę rzeczy na które prezesik nie ustanowił kar finansowych. Wszystko przed nam.To po prostu mówiąc delikatnie wielka granda.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić