aktualizacja 

O. Rydzyk domaga się pieniędzy od Polaków. Twierdzi, że cienko przędzie

1563

O. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja zwrócił się z prośbą o przekazanie 1,5 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja. Toruński redemptorysta ubolewał, że tylko część Polaków wspiera jego radio i telewizję, "dlatego tak cienko przędzą". W wypowiedziach Rydzyka nie zabrało krytyki pod adresem stacji TVN, "Gazety Wyborczej" i Unii Europejskiej.

O. Rydzyk domaga się pieniędzy od Polaków. Twierdzi, że cienko przędzie
O. Tadeusz Rydzyk. (PAP)

Polacy w okresie od 15 lutego do 2 maja br. mają obowiązek rozliczyć się z fiskusem z dochodów. 1,5 proc. podatku możemy przekazać na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. O. Tadeusz Rydzyk - jak co roku - zachęca do przekazania tych środków na Fundację Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja i instytucjami towarzyszącymi mu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duchowny uderzył w szkołę ojca Rydzyka. "Skrajny przykład głupoty"

O. Rydzyk na antenie Radia Maryja zapytał Lidię Kochanowicz-Mańk, która zajmuje się finansami Fundacji "Lux Veritatis", czy jeżeli w tym roku można przekazać 1,5 proc. podatku to do Fundacji Nasza Przyszłość trafi więcej pieniędzy.

Trudno powiedzieć, myślę, że w naszym przypadku będzie trudno. Wprawdzie ustawodawca zwiększył ten procent przekazywania podatku na rzecz OPP, jednak jest tego typu ograniczenie, że kwoty wynagrodzenia do 30 tys. zł rocznie są wolne od podatku. Z czego się bardzo cieszymy, bo w kieszeniach osób mniej zamożnych, mówię o emerytach, rencistach, te środki w ich kieszeniach pozostaną. Ale jednocześnie, patrząc na to, kto wspiera działania Fundacji Nasza Przyszłość - to wspierają nas głównie te osoby, które w tym roku podatku już nie będą przekazywały - mówi dyrektor finansowa Fundacji "Lux Veritatis".

Kochanowicz-Mańk nazywana w mediach "księgową Rydzyka" zachęca, by namawiać swoich bliskich do przekazywania 1,5 proc. podatku na fundację Nasza Przyszłość.

Czyli trzeba głębiej i dalej zarzucić sieć. Trzeba się zmobilizować - dodaje O. Tadeusz Rydzyk.

Rydzyk narzeka - "Cienko przędziemy"

O. Rydzyk podkreślił także, na co przeznaczane są pieniądze z podatków Polaków. - Pomagamy młodzieży studiującej, pomagamy dzieciom uczącym się, pomagamy w różnych domach opieki, domach seniorów, pomagamy w warsztatach, jeździmy po Polce do młodzieży, otwieramy głowę, by zrozumieć media, zrozumieć rzeczywistość i przeróżne działania patriotyczne, edukacyjne w duchu cywilizacji łacińskiej, a nie jakiejś tam dewiacji, co jest teraz popierane przez ONZ przez Unię Europejską, to jest wprost nakazane - grzmiał toruński duchowny.

- Możemy bardzo dużo zrobić, gdyby wszyscy się obudzili - wskazuje dyrektor Radia Maryja.

Część Polaków utrzymuje już 31 lat Radio Maryja, 20 lat - telewizję Trwam, ale powiedziałbym to jest część i dlatego tak cienko przędziemy - grzmiał na antenie katolickiej rozgłośni

- Gdyby Polacy i katolicy o tym myśleli, a nie słuchali tych przeróżnych TVN-ów, Gazet Wyborczych czy innych propagandzistów antykatolickich, gdyby chcieli pomóc... - kontynuował w swoim stylu o. Rydzyk.

Wniosek o przekazanie 1,5 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego oraz kwotę, jaką chcesz przekazać. Kwota ta nie może przekraczać 1,5 proc. podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić