Oszustwo "na koparkę". Stracił ponad 100 tys. zł

84

Chciał kupić przez internet używaną koparkę, a teraz nie ma ani koparki, ani pieniędzy. 110 tysięcy złotych przepadło. Opolska policja przestrzega przed nowym rodzajem oszustwa. Internetowi cwaniacy nie mają żadnych skrupułów.

Oszustwo "na koparkę". Stracił ponad 100 tys. zł
Tego jeszcze nie było. Stracił ponad 100 tys. zł przez oszustwo "na koparkę" (Adobe Stock)

Na policję zgłosił się 25-latek, który za pośrednictwem strony internetowej chciał kupić używaną koparkę. Jak poinformowała w poniedziałek KW Policji w Opolu, oferta okazała się oszustwem, a poszkodowany stracił ponad sto tysięcy złotych.

Uważaj, komu powierzasz pieniądze

Poszkodowanym jest 25-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna na popularnym, zagranicznym portalu ogłoszeniowym, znalazł ofertę sprzedaży koparki za blisko 110 tysięcy złotych. Sprzedającym miała być rzekomo renomowana firma produkująca maszyny budowlane.

Zobacz także: Inflacja szaleje, złoty spada, kredyty drożeją. Glapiński do wymiany?
"Zainteresowany kupnem mężczyzna skontaktował się z podanym na stronie przedstawicielem firmy. Początkowo nic nie wzbudziło jego podejrzeń. 25-latek otrzymał zdjęcia maszyny, miał nawet możliwość sprawdzenia numeru VIN pojazdu" - przytacza przebieg zdarzeń opolska policja.

Jak tłumaczą jej przedstawiciele, cały kontakt prowadził jeden przedstawiciel, którego numer był podany w ogłoszeniu. Kupujący zdecydował się przed odbiorem koparki przelać całą żądaną kwotę na wskazane konto.

Jednak podczas próby odbioru koparki pojawił się problem. W siedzibie firmy wskazanej jako sprzedawca nikt o takim zakupie nie wiedział, pieniądze nie zostały przelane na jej konto.

Wszystko przepadło

Do firmy nie wpłynęło żadne zamówienie dotyczące zakupu koparki, a podany przedstawiciel, z którym kontaktował się mężczyzna, nie istnieje. Tym samym pieniądze przepadły, a mężczyzna jak koparki nie miał, tak nie ma.

Policja apeluje, by podczas poszukiwania towarów w internecie zwracać szczególną uwagę na podejrzane okazje, zwłaszcza w okresie świątecznym, który także dla oszustów jest czasem wzmożonej aktywności.

Autor: TOS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić