o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
WZI
|

Otwarte siłownie. Zdrofit obchodzi obostrzenia

12
Podziel się

Od 5 maja w 10 lokalach sieci Zdrofit zaczną działać placówki medyczne, które mogą być otwarte pomimo lockdownu. "Zdrofit Zdrowe Miejsce to działalność niezależna na terenie klubów fitness Zdrofit" - informuje sieć.

Otwarte siłownie. Zdrofit obchodzi obostrzenia
Placówka medyczna w siłowni. (Adobe Stock)
bEIPCCmZ

W wybranych siłowniach sieci Zdrofit otwarte zostaną placówki Zdrofit Zdrowe Miejsce, które będą obsługiwać pacjentów, chcących "w bezpieczny sposób rozpocząć albo wrócić do aktywności fizycznej, realizując przygotowane przez fizjoterapeutów indywidualne programy ćwiczeń".

"Obserwujemy, jak pandemia i wymuszony przez nią tryb życia oraz pracy, często w trybie home office, przyczyniły się do zaostrzenia różnego rodzaju dolegliwości i wzrostu ryzyka zapadania na choroby cywilizacyjne. To utwierdziło nas w przekonaniu, że aktywność fizyczna staje się kluczowym czynnikiem dla utrzymania i poprawy zdrowia. Dodatkowo bardzo ważny jest bezpieczny powrót do ćwiczeń po przerwie albo przebytej chorobie" - czytamy w komunikacie sieci.
bEIPCCnb

Warunkiem skorzystania z oferty jest przejście elektronicznego procesu kwalifikacji, który ruszy 28 kwietnia. Dostęp do niego będą miały osoby posiadające aktywny karnet Zdrofit albo karty MultiSport.

Zobacz także: Żadnych dużych imprez do 2022 roku. Minister mówi o etapach odmrażania gospodarki

Co dalej? Klienci-pacjenci otrzymają indywidualne Programy Usprawniania, które mają podlegać okresowej weryfikacji. W ofercie placówek znajdzie się fizjoprofilaktyka i kinezyterapia, która jest formą gimnastyki leczniczej.

bEIPCCnh
"Zdrofit Zdrowe Miejsce to działalność niezależna na terenie klubów fitness Zdrofit. W sytuacji, gdy funkcjonowanie klubów fitness będzie możliwe, jednocześnie będą w nich działać również placówki medyczne Zdrofit Zdrowe Miejsce. W okresach, kiedy funkcjonowanie klubów fitness nie będzie możliwe, placówki medyczne Zdrofit Zdrowe Miejsce, jako niezależne, będą działać samodzielnie" - pisze sieć.

Placówki medyczne w sieci Zdrofit zaczną działać 5 maja w dziewięciu lokalizacjach w Warszawie (Bemowo, Metro Dworzec Gdański, Targówek - Atrium, Praga Północ - Koneser, Ochota - Grójecka, Młociny - Galeria Młociny, Wola - Warsaw Spire, Mokotów - Konstruktorska, oraz Wawer - CH Ferio) oraz w punkcie Zdrofit Piaseczno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIPCCnC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Marco
6 miesięcy temu
Klienci siłowni to głownie ludzie młodzi i w średnim wieku, którzy raczej nie popierają PIS więc muszą zostać ukarani. Do kościołów na ogól chodzą emeryci czyli elektorat PIS więc trzeba ich nagrodzić.
prawnik
6 miesięcy temu
Czekam an więcej takich dobrych informacji, na kreatywność Polaków którzy nie dają się wykończyć pisowskiej mafi. Czekam też aż zostanie rozliczone to zło PISowskie za śmierć Polaków z powodu nieudzielenia im pomocy medycznej ponieważ bawili się w robieniem biznesu na koronawirusie
Rafi
6 miesięcy temu
Popieram otwieranie, a smutne jest to ze rząd łamie prawo i ma wyjebane😉
bEIPCCnD
Bolo
6 miesięcy temu
Siłownia po co to komu i jeszcze karnety,umowy na cały rok musisz chodzić i płacić nawet jak Cię nie ma albo jesteś chory. A tak to stawki z kosmosu. Ludzie na powietrzu rower jest wiele innych ciekawych rzeczy.
Margot
6 miesięcy temu
Yes, yes, yes:)))
Bizon
6 miesięcy temu
W Żyrardowie działa jedna siłownia i to legalnie 😀
rysiel
6 miesięcy temu
a ja dzisiaj byłem na silowni i u fryzjera i mam Niedzielskiego gdzieś...
Adam
6 miesięcy temu
Kościoły pełne baranów i paranoików bez masek siłownie zamknięte bo szeza niebezpieczeństwo zachorowań.Gorszych bzdor nikt jak Niedzielski wymyśleć niemogl.Oni boją się silnych ludzi sportów,którzy są gotowi na wszystko.
KalistenikaRo...
6 miesięcy temu
Czekam na spopularyzowanie cwiczen na powietrzu. Zdrowsze, dostepne dla kazdego ale nie jest na reke duzym silownia ich popularyzacja.
Fork
6 miesięcy temu
A silownie na dworze puste... Tam cwiczyc sie nie da? Czy leszcze z silek dipow robic nie daja rady moze?
DipMaster
6 miesięcy temu
No ciezko jest bo brak cwiczen to dla wielu brak zajecia, czym ten czas wypelnic brak spotkan bo silownia to tez znajomi, brak treningu to pogorszebie samopoczucia. Inna sprawa ze silownie pod chmura pozostaja puste wiec czy tu brakuje ludziom faktycznie treningu czy znajomych ciezko stwierdzic.
Patryk23
6 miesięcy temu
Jak właściciel sam padnie na ryj z powodu covida to może zmieni zdanie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić