o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Państwo tnie wydatki. Wielkie zmiany w 500+!

21
Podziel się

Do programu 500+ wprowadzone zostaną istotne zmiany. Pieniędzy nie będą już wypłacać samorządy. Ten obowiązek będzie spoczywać na Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Państwo tnie wydatki. Wielkie zmiany w 500+!
Państwo zmieni zasady 500+ (Pixabay)
bECLKDAl

To, że obowiązek wypłaty świadczeń będzie spoczywać na ZUS, nie jest zbyt istotne z punktu widzenia beneficjentów. Bardziej zainteresuje ich z pewnością to, że pieniądze będą wysyłane wyłącznie na konto bankowe, a wnioski będzie można składać tylko za pośrednictwem internetu.

Dlaczego zdecydowano się na takie zmiany? Tego dowiadujemy się z uzasadnienia projektu.

bECLKDAn
[Celem zmian jest] optymalizacja procesu obsługi świadczenia, poprzez wykorzystanie coraz bardziej powszechnych narzędzi, jakimi są systemy informatyczne oraz położenie nacisku na bezgotówkowe formy wypłaty świadczenia wychowawczego - wyjaśniono.

500+ trafia w ręce ZUS-u

Podkreślono również, że chciano odciążyć samorządy terytorialne.

Przyjęcie wprowadzonych zmian pozwoli na istotne odciążenie samorządu terytorialnego, gdyż obecnie organem właściwym w rozumieniu Ustawy 500+ jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta. W wyniku wejścia w życie proponowanych rozwiązań samorządy terytorialne zostaną w perspektywie czasu zwolnione z realizacji zadań związanych z obsługą programu "Rodzina 500+", co pozwoli im na efektywniejsze realizowanie innych zadań ustawowych - podkreślono w uzasadnieniu.
bECLKDAt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECLKDAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Kkkkk
2 miesiące temu
Pałac saski musi być?
Ryba
2 miesiące temu
To niech mi ktoś wytłumaczy bo piszecie ze mam nie wyciągać ręki po emeryturę to za co cały czas place składki 1487zl za zus miesięcznie są to zdrowotne plus właśnie na emeryturę w przyszłości druga rzecz czemu Rolnik płaci 1400zl na rok i bierze emeryturę czy rentę Najlepiej brać dodatki i przy tym się nie napracować chcesz mieć dzieci twój wybór chcesz kasę za to czyli co zakładasz rodzinę dla zysku czy jak Nie da się tego czytać co tu ludzie piszą Trzecia rzecz wolnych mediów też nie będzie bo przecież rząd musi mieć łapę na wszystkim i widzieć na co I kiedy ktoś wydał pieniądze ale jak pokazuje się jak oni trwonią i kogo zatrudniają od kogo kupują respiratory itd to już nie wygodne dla ich wizerunku A śmiali się ludzie z Korei będzie to samo powiesz coś na władze to do obozu pracy na kilka lat masakra
Art
2 miesiące temu
Rok temu złożyłem wniosek o 300+ i po dwóch dniach miałem decyzję i przelew na konto. W tym roku 1 lipca o godz 1ej w nocy złożyłem wniosek o 300+ do ZUS i do dziś dnia ani wody ani słuchu, nawet decyzji przez 10 dni nie dosłali. Zamiast ku lepszemu idzie ku gorszemu...
bECLKDAP
Obserwator
2 miesiące temu
I bardzo dobrze że ZUS tym się zajmie samorządy biedolili że dzięki im są te pieniądze.Tylko proszę sobie odpowiedzieć, dlaczego wczesniej ich nie było.I jeszcze jedno a czym samorządy mają się zajmować? Tylko zajmowaniem się przyjęciami rodzin do pracy,a potem mówią że im pracy się dokłada.
ecik
2 miesiące temu
Chodzi o to że pieniądze będą dostawać tylko ci co kochają PiS i prezesa.
rodzina 2+2
2 miesiące temu
Bezdzietni powinni mieć refundowane leczenie. Bezdzietni z wyboru powinni płacić dodatkowo podatek pokoleniowy, tak na cudze dzieci. Na starość gdy będą nieporadni i sami to cudze dzieci muszą się nimi zająć aby nie umierali z głodu, zimna i pod płotem a jak tak się zdarzy to muszą też po nich posprzątać. "Tak,że o...." nie narzekaj bo to ty wykorzystujesz inne rodziny. Nie chcesz mieć dzieci to płać dodatkowy podatek.
osa,,,
2 miesiące temu
SŁUSZNIE , ZARABIALI KUPĘ PIENIEDZY SAMORZADY A ATAKOWALI RZĄD I TO WIELU Z NICH , TERAZ ZUS ZAŁATWI I WYŚLE NA KONTO I PO SPRAWIE , JAK IM TAK ŻLE W TYCH SAMORZADACH I CHCA TUSKA TO NIECH IDA DO NIEGO PO PIENIADZE , JAK ON RZADZIŁ TO ŁAPE LIZALI I PIENIEDZY NA NIC NIE BYŁO --NALEZY CENIC ZARÓWNO ZDOLNOSCI RZADU PIS JAK I SOLIDNOŚC I DOTRZYMANIE WYKONANIA PROGRAMU --OBIECALI TO DALI , JESZCZE NIKT TAK JAK PIS NIE ZROBIŁ , WSZYSCY DUZO GADALI PRZED WYBORAMI A POTEM ZERO REALIZACJI OBIETNIC , A DLA WYBORCÓW TO NAWET UWAŻANO ,ZE NIE ZASŁUGUJA NA SOCJAL BO TYLKO ELITA MA PRAWO ZYC W DOSTATKU --PIS POKAZAŁ ,ZE SZANUJE WYBORCÓW I CENIE PRAWICĘ ZA TO
Ociec
2 miesiące temu
Mam 3 dorastających uczniów, na które dostaje 500+. Do tych pieniędzy dokładam jeszcze ok. 100 na osobę i opłacam im lekcje dodatkowe (język + przedmioty ścisłe). Pracujemy obydwoje z żoną, także dorywczo dorabiam. Wszystkie pieniążki z 500-tek idą w 100% na edukację dzieci, które trzeba także jeszcze wykarmić i ubrać co najmniej, ze o rozrywce nie wspomnę. Od momentu kiedy biorę 500+ nie biorę pożyczek. Nie palę, nie piję, nie ćpam i nie życzę sobie aby mnie ktoś wyzywał od patoli! P.s. Ulga podatkowa jest dobra w przypadku rodzin z wystarczającym dochodem, przy mniejszych zarobkach trzeba najpierw pożyczyć (założyć),a dopiero potem odzyskać zwrot. Nie głosowałem na PIS, ale uważam że idea jest dobra. A patologie były, są i będą. Możne je przecież ukrócić!!!!
1234
2 miesiące temu
Nie ponosicie żadnych kosztów bo nie macie dzieci więc nie należy wam się żądna gratyfikacja.A tyle dzieci jest w domu dziecka i czeka na dobrych ludzi.
Tak, że o...
2 miesiące temu
500+ powinno być formą ulgi podatkowej dla pracujących. I kiedy wreszcie zatroszczą się o ludzi bezdzietnych pracujących, którzy w Polsce moim zdaniem są dyskryminowani. Nam nikt nie da 500+, 300+ ani żadnych wakacyjnych talonów więc dlaczego mamy płacić za wyjazdy i socjale innych?
Spięty
2 miesiące temu
Para która nie może mieć dzieci a invitro to szatański wymysł według kościoła a dziecko urodzone tą metodą to nie dziecko tylko produkt według jednego niby sługi bożego (zadziwiające jest to, że jeszcze za te słowa nie ma procesu). Wracając do Pary prowadzi firmę płaci składki ZUS (cholernie wysokie) płaci podatki nie pracuje od 8 godzin tylko więcej bo musi dbać o swoje interesy by mieć za co żyć. Niejednokrotnie nie śpiąc po nocach bo najzwyczajniej się martwią o przyszłość. Ciężko pracują zarabiają - płacą. A na co płacą na nierobów i łajzy które chlają wódę i browary za socjal i 500+ na które to zapierdzialają inni. To jak takie łajzy bez honoru i ambicji mają nie głosować na oprawców którzy jeszcze wmawiają im, że to Polska tradycja i rodzina. Nigdy nie głosowałem na pis i nigdy nie zagłosuję. Wolę tego znienawidzonego przez prawicowców Tuska bo On przynajmniej nie robi takiego obciachu na cały świat jak pis
Dodi
2 miesiące temu
Z tego co wiem, to chodzi o 300plus, a nie 500🙂
bury
2 miesiące temu
500+ powinno być tylko dla pracujących zmusiło by to nieroby do wzięcia się do roboty. Patolom się trochę urwie BRAWO !!!
bECLKDAH
Zaszczepiony
2 miesiące temu
Mam to bardzo głęboko w kiszce stolcowej jak i od kogo będą mi wypłacać 500+ ważne jest tylko to, żeby żygali tą kasę do końca swojej lub mojej kadencji!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić