Pięcioletnia kwarantanna? Ten kraj przygotowuje się na najgorsze

63

Władze Północnej Australii chcą, by kwarantanna dla przybywających z zagranicy trwała do 2026 r. Sytuacja w części regionów jest na tyle poważna, że m.in. stolicy kraju Canberze pierwszy raz od początku pandemii wprowadzono lockdown.

Pięcioletnia kwarantanna? Ten kraj przygotowuje się na najgorsze
Australia ostrzega: trzeba się przygotować na pięć lat kwarantanny

Okazuje się, że w odpowiedzi na coraz poważniejszą sytuację epidemiczną na północy kraju, część regionów przystosowuje hotele na potrzeby kwarantanny na co najmniej pięć kolejnych lat.

Jeden z obiektów, Howard Springs, już teraz jest w stanie przyjąć ok. 2 tys. przybyszów tygodniowo, czyli 40 proc. wszystkich odwiedzających ten stan - podaje portal news.com.

Jak uzasadniają epidemiolodzy, choć pięć lat wydaje się dość długim czasem, kwarantanna dla przyjezdnych wydaje się konieczna. "Prawdopodobnie będą potrzebne jeszcze dwa czy trzy lata kwarantanny dla odwiedzających Australię" - tłumaczy natomiast ekspert ds. chorób zakaźnych prof. Peter Collignon z Australian National University w Canberze.

Zobacz także: Australia ogłasza nowe przypadki zakażeń COVID-19. Politycy apelują, by się szczepić, aby uniknąć IV fali

Przypomnijmy, że w czwartek 12 sierpnia po raz pierwszy od wybuchu pandemii SARS-CoV-2 w stolicy kraju Canberze wprowadzono lockdown po tym, jak wykryto Covid-19 u jednej osoby oraz stwierdzono obecność koronawirusa w ściekach.

W odpowiedzi na pogarszającą się sytuację w życie weszły restrykcje, które nakazują mieszkańcom opuszczanie domów tylko w celu załatwienia "niezbędnych" potrzeb.

Autor: CHE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić