Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Plany polskich firm na 2022 rok? Zwiększanie marży

36
Podziel się

Polskie firmy chcą skupić się w 2022 roku na zacieśnianiu relacji z klientami i zwiększaniu marży, która ma poprawić ich rentowność w najbliższych 12 miesiącach. Przedsiębiorcy chcą także wykorzystać najbliższe miesiące na procesy cyfryzacji i robotyzacji.

Plany polskich firm na 2022 rok? Zwiększanie marży
Firmy chcą podnosić marże w 2022 roku (Adobe Stock, ©FOTOWAWA - stock.adobe.com)

Polskie firmy chcą w 2022 roku postawić na podnoszenie marży. Z danych Polskiego Instytutu ekonomicznego wynika, że aż 42 proc. firm planuje waśnie taki krok w tym roku. Zwiększenie marży, które ma pomóc w zwiększeniu rentowności biznesu, jest istotne w planach firm z sekcji Przetwórstwo przemysłowe (57 proc.), Transport i gospodarka magazynowa (51 proc.) oraz z sekcji Działalność związana z zakwaterowaniem i gastronomią (49 proc.).

Na szczęście firmy nie mają w planach jedynie podnoszenia swojej marży. Z danych PIE wynika, że na dwóch pierwszych miejscach znalazły się zacieśnianie relacji z klientami (59 proc.) i zwiększanie marży (42 proc.).

Na kolejnych pozycjach wymieniane są działania wspierające sprzedaż, obejmujące wprowadzanie do oferty nowych produktów i usług, inwestycje w rozpoznawalność marki oraz wydatki na marketing (plany ponad 30 proc. firm).

W 2022 roku więcej firm chce postawić na robotyzację i cyfryzację. Planują to głównie duże przedsiębiorstwa. Jak zaznacza PIE – o tym fakcie świadczy fakt, że na automatyzację procesu produkcji/usług wskazało 32 proc. firm (17 proc. w 2021 r.), zakup oprogramowania i baz danych planuje 27 proc. przedsiębiorstw (21 proc. w 2021 roku), wdrożenie robotów przemysłowych/kobotów planuje 20 proc. firm (9 proc. w 2021 r.). Aż 31 proc. form chce zwiększyć wydatki na badania i rozwój.

Zobacz także: Polski Ład dla pracowników. Doradca podatkowy wyjaśnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
Piotr
2 tyg. temu
A które to są te Polskie firmy......PO sprzedało wszystko a obecna władza pilnuje aby co Polskie zniknęło.
obserwator
2 tyg. temu
przecież w tym kraju poza paletami się nic nie robi
Gość
2 tyg. temu
Przedsiębiorcy chcą zwiększyć swój zarobek i zasłonić się zwiększonymi cenami za surowce. Zwiększenie marży to jest zwiększenie czystego zarobku. Od lat wiadomo, ze w trudnych czasach biednieją tylko najbiedniejsi. Podobnie jest z pandemią - jest wcale niemało osób, które bardzo się wzbogaciły (np. producenci środków ochrony osobistej - na początku pandemii kupowałam zwykłe maseczki po 12 zł., sklepy internetowe, producenci alkoholu).
hwdpiSS&kukiz
2 tyg. temu
PiSS rozpoczął największy program zadłużania Polaków by za drobne przejmować ich majątki. Ruskim sprzedają Lotos.
jacq
2 tyg. temu
No to muszą się liczyć,że o ile nie sprzedają chleba czy innych podstawowych produktów,to z reszty ludzie mogą bardzo szybko zrezygnować,jeśli cena będzie dla nich nieakceptowalna. I wtedy im pazerność bokiem wyjdzie.
vsd
2 tyg. temu
Jak gospodarka ma rosnąc? U nas dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
aser
2 tyg. temu
Wzrost marży bierze się stąd, że wzrosły pensje dla pracowników, oraz podatki od nich i od firm. Nie trzeba skończyć studiów by wiedzieć, że pieniądze na pensje nie biorą się z znikąd.
Tak to widzę
2 tyg. temu
Wprowadzić ceny regulowane , kartki, przydziały ,talony na samochody i odznaczać przodowników pracy orderami ! Dawnych czasów czar .Jak będą oporni Rada Ocalenia Narodowego wyznaczy komisarzy wojskowych do zakładów pracy , którzy będą zarządzać procesami produkcji, księgowości, kadrami i zbytem !
Polak
2 tyg. temu
Zautomatyzować PIS i partię rządząca, podpisywać z automatu kazdy robot potrafi, głosowac po nocy bez refleksji i uchwalać buble prawne też AI by potrafiło.
kuba
2 tyg. temu
Trzeba maksymalnie ograniczyć zakupy to marże nie wzrosną.
Dania
2 tyg. temu
i wiadomo, skąd drożyzna!
jacek
2 tyg. temu
Zacieśnienie więzi z klientem ? A chleb spleśniał mi po 3-ch dniach ! Więcej tam nie kupię.
Gość
2 tyg. temu
Najpierw firmy zaczną obniżać gramatury produktów przy takiej samej lub nieco wyższej cenie jak wcześniej. Będą też obniżać ich jakość.
antyklerykał
2 tyg. temu
demokratyczny kapitalizm !!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić