Pojawią się w Żabkach. Oto do czego służą Robotomaty

5

Firma InPost wprowadza nową maszynę do odbierania przesyłek. Nazywa się Robomat i pojawi się w sklepach sieci Żabka. W nowej wersji paczkomatu można nadać paczkę, która waży maksymalnie 7 kg.

Pojawią się w Żabkach. Oto do czego służą Robotomaty
Żabka (Getty Images, Artur Widak)

Jak opisuje InPost, Robomat ma nowy mechanizm działania i jest w pełni zautomatyzowany. Od tradycyjnego paczkomatu, których są setki na ulicach polskich miast, nowe rozwiązanie odróżnia się przede wszystkim rozmiarem - Robomat jest mniejszy.

Nowy paczkomat InPostu

Ma tylko jedną komorę-skrytkę, w której zastosowano mechanizm robota kartezjańskiego. Obsługiwać go można za pomocą aplikacji InPost Mobile. Ponadto - jak i w tradycyjnych paczkomatach - maszyna ma ekran, którego można użyć do odbioru przesyłki.

Warto zwrócić uwagę, że maksymalna waga paczki, którą można samodzielnie odebrać lub nadać w Robomacie to 7 kg. W niektórych sklepach sieci Żabka już pojawiły się nowe Robomaty, a informację o ich lokalizacji można znaleźć w aplikacji InPostu.

Kolejny robot w Żabce

Jak czytamy w komunikacie firmy InPost, nowy model paczkomatu to idealne rozwiązanie dla miejsc, w których liczy się każdy centymetr powierzchni. To już kolejny robot, który możemy obserwować w znanej sieciówce. W bezobsługowych sklepach Żabki furorę wywołał robot Roobie, który serwuje hot-dogi.

Zobacz także: Rośnie cena węgla. "To oszuści węglowi"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić