Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
CHE
|

Polacy boją się o zdrowie. Kupują je na potęgę

6
Podziel się

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych wzrosła o 17 proc. w ciągu roku. Blisko 3,7 mln Polaków posiadało wykupione polisy zdrowotne na koniec trzeciego kwartału 2021 r.

Polacy boją się o zdrowie. Kupują je na potęgę
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują na popularności z każdym rokiem (Unsplash.com)

Przezorny jak Polak

Polacy na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wydali ponad 760 mln zł. To o blisko 15 proc. więcej niż rok wcześniej. W Polsce prawie 3,7 mln miało wykupione polisy zdrowotne, co oznacza wzrost o 17 proc. w porównaniu rok do roku oraz o blisko 6 proc. kw/kw

Jak wskazuje Dorota M.Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, w rozmowie z Bankierem, obserwujemy pogarszający się stan zdrowotny całego społeczeństwa. Skutki są takie, że Polacy rzucili się na specjalistów i badania. Drugi z widocznych kierunków to inflacja, która nie omija świadczeń zdrowotnych – tłumaczy ekspertka.

Dodatkowym ubezpieczeniem objętych jest coraz więcej osób spoza dużych miast. Rośnie również liczba polis grupowych.

Zobacz także: Kwarantanna na luksusowym wycieczkowcu. 150 zakażonych pasażerów utknęło we Włoszech

Jak podaje portal, głównym kryterium przemawiającym za wyborem takich polis jest atrakcyjna cena, a także łatwiejsze umówienie wizyty z lekarzem pierwszego kontaktu i szybka diagnostyka. Największym zainteresowaniem Polaków cieszą się pakiety obejmujące dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej i kilku lekarzy specjalistów.

Polska Izba Ubezpieczeń informuje ponadto, że przy okazji zwiększa się liczba świadczeń realizowanych w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, co jest dowodem na pogłębiający się dług zdrowotny w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Xxx
2 tyg. temu
Ja nie kupuje
piter3891
3 tyg. temu
kolejna reklama....po co takie artykuły? aby wpłynąć na opinię?....Polaków na chleb nie stać a nie na wyrzucanie pieniędzy w błoto jakim jest ubezpieczenia na życie....
Janek
3 tyg. temu
Kupujcie , kupujcie i placcie firmy chetnie przyjmuja pieniadze, potem zaczyna sie jakby gorzej , rozne kretactwa i kruczki prawne aby oszukac klienta, tak dzialaja w Polsce wszelkie ubezpieczenia.Ich haslo to - Nigdy nie spotkasz sie z odmowa porzyjecia skladki.
skandal
3 tyg. temu
Czy zauważyliście, że emerytury zmniejszone były już w grudniu? O 188 zł
Liman
3 tyg. temu
Ciekawe jak później będą te firmy realizować uprawnienia wynikające z podpisanych umów.. bo nie chce mi sie wierzyć że zechcą po myśli zabezpieczających się becelować...zawsze jest jakiś kruczek prawny by obniżyć wypłatę lub jej nie wykonać
ja z Polski
3 tyg. temu
kurna prywatnie to nie ma problemu przyjmowac pacjentów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić