o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JACEG
|

Polscy komornicy ruszyli na łowy. Księgowe nie nadążają z obsługą

22
Podziel się

Księgowe i kadrowe nie nadążają z obsługiwaniem kancelarii komorniczych, które wróciły już do pracy po odmrożeniu gospodarki. Coraz częściej zajmują wynagrodzenia Polaków. Taryfa ulgowa się skończyła.

Odmrożenie gospodarki sprawiło, że do pracy wrócili komornicy. Zajmują m.in. wynagrodzenia pracowników. Księgowe skarżą się, że nie nadążają z obsługą
Odmrożenie gospodarki sprawiło, że do pracy wrócili komornicy. Zajmują m.in. wynagrodzenia pracowników. Księgowe skarżą się, że nie nadążają z obsługą (East News)
bEhfJaoR

Jak pisze money.pl, ostatnie tygodnie to prawdziwe żniwa dla komorników. Tylko od początku pandemii w rejestrach przybyło ponad 6 tys. dłużników, którzy mają już do oddania ponad 47 mld zł.

Branża nie ma tutaj znaczenia. Z płatnościami tak samo zalegają nauczyciele, fryzjerzy czy kosmetyczki. Wszyscy, którzy stracili dochody z powodu zamknięcia gospodarki, mieli znacznie trudniej. Skoro nie zarabiali, to nie mieli z czego spłacać długów.

Szczęśliwie dla nich, zamknięte były również sądy. A skoro one nie funkcjonowały normalnie, to prowadzenie egzekucji przez komorników było utrudnione.

bEhfJaoT

Żniwa komorników. Coraz częściej zajmują wynagrodzenia Polaków

Okres ochronny się jednak skończył. Wiele czynności już się odbywa. Komornicy zajmują już konta bankowe i wynagrodzenia. Do tego stopnia, że księgowe w firmach skarżą się na forach internetowych na brak czasu, by obsługiwać wnioski.

Kancelarie komornicze zaczynają także wyznaczać terminy licytacji zajętych wcześniej ruchomości. Będą wykonywane również tzw. doręczenia komornicze.

Sprawy nie ułatwiają kolejne tarcze antykryzysowe. Jeśli bowiem zajęte zostaną pieniądze z pomocy dla firm (np. mikropożyczki czy dopłaty do wynagrodzeń), to komornik będzie musiał je zwrócić.

bEhfJaoZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/trzynastka-dodatkowe-wynagrodzenie-roczne,42,0,2424362.html">Trzynastki</a> zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhfJapu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Jack
11 miesięcy temu
To hańba dla rządu który pozbawia ludzi mieszkań z powodu często niezawinionych działań. Polaków na bruk, ważne, że politycy i komornicy sie bogacą. Wybrana nacja zajmie wasze domy.
Wolność
12 miesięcy temu
Ultimo i komornicy pracujący dla nich to mafia . Wyłudzają pieniądze za długi które ktoś wymyślił a e sąd wierzy na słowo . A rząd przymyka oko na te działalność !
Piotr
12 miesięcy temu
oglaszajcie upadlosc
bEhfJapv
Artek
12 miesięcy temu
Ludzie!!!! Długi trzeba spłacać!!! W obecnych czasach żyjecie ponad stan na kredytach a wiadomo, że wcześniej czy później będzie z takiego rządzenia katastrofa. Ja nie mam kredytów oszczędzam zarabiam dużo i szanuję każdy grosz więc komorników się nie obawiam.
Antycośtam
12 miesięcy temu
Dobijania klasy średniej ciąg dalszy.
Bezrobocie
12 miesięcy temu
Głosuj na prezydenta. Daje kasę bezrobotnym a nie człowiek musi robić za te 2 tysiące co dają firmy. 500 plus 300 plus coś się dorobi i można normalnie żyć
Jarosław
12 miesięcy temu
Wszystkim pracującym w Polsce Polakom komornicy powinni zabrać minimum 60% wypłaty, co miesiąc i tak skoro są takimi PATRIOTAMI że pracują w Polsce to powinni wspierać Polski budżet. Głosuj na Andrzeja, wspieraj budżet, państwo liczy właśnie na Ciebie.
Rodzic
12 miesięcy temu
Komornik z Wołowa przywłaszczył sobie pond 7000zł prowadząc bezprawną egzekucje na nieistniejącym długu i działał w zmowie z matką dziecka na które były bez żadnej zwłoki płacone alimenty w dodatku zajęte kwoty nie przekazał do dziś na rzecz dziecka. To jest kradzież w majestacie prawa a sąd rejonowy z Wołowa który ma obowiązek kontrolować jego działania udaje że nic się nie stało !!!!
Szkoła życia
12 miesięcy temu
Czy komornik juz zajął konto temu który zniszczył 40% polskich firm, czyli koronawirusowi? Kto ma problemy przez co i kogo?
Tarcza 0.6?
12 miesięcy temu
Czy jest tarcza ochronna przed glodnymi komornikami?
realista
12 miesięcy temu
a w czym wiceminister może interweniować , najpierw dają komornikom bezprawna władze a teraz zdziwieni
Anton
12 miesięcy temu
Ktoś zadał pytanie kto moze być komornikie. Do ustawy z roku 1997 wsytarczyło wykształcenie zawodowe, a nawet podstawowe aby być komornikiem, wystarczyła dwuletnia praktyka i egzamin państwowy. Poza tym, żeby być komornikiem to trzeba mieć mentalność ludzi którzy przesiewali prochy krematoryjne w poszukiwaniu złota, lub ludzi którzy po upadku Powstania Warszawskiego przyjeżdżali rozkopywać groby powstańców aby je okraść. Pochodzę z środowiska w którym nawet nie utrzymuje się kontaktów towarzyskich z komornikami nie mówiąc o podawaniu im ręki na przywitanie. Jedna z zaprzyjaźnionych rodzin ma komornika w rodzinie, bo jedno z dzieci uparło się na ślub z komornikiem. Rodzina ta ma teraz duży kłopot, jak użądzają przyjęcie to nie zapraszają dziecka z współmałżonkiem które komornikiem, gdy chodzą na przyjęcia czy bale to tylko z drugim dzieckiem które wzięło ślub z osobą wykonujacą uczciwy zawód. Tamci są w towarzystwie są persona non grata i traktowani jak trędowaci.
MARVELL777
12 miesięcy temu
Proste brali kredyty, niech oddają kasę!!
bEhfJapn
MARVELL777
12 miesięcy temu
I jak nieruchomości w takim środowisku dalej będą rosły, nie sądzę!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić