o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Kurpiewska
Natalia Kurpiewska
|

Skandal. Polka pracowała w walijskiej firmie. Wyprowadziła 300 tys. zł

25
Podziel się

Polska menadżerka wyprowadziła z walijskiej firmy 59 tys. funtów, czyli w sumie około 300 tys. złotych. 43-letnia kobieta miała dostęp do kont klientów. Sąd wydał wyrok.

Skandal. Polka pracowała w walijskiej firmie. Wyprowadziła 300 tys. zł
Polska menadżerka ukradła 59 tys. funtów. (Adobe Stock, taffpixture)
bESlqkpx

Polska menadżerka pracowała w unii kredytowej Save Easy. Firma znajduje się na południu Walii w miejscowości Llanelli. Czym zajmowała się kobieta? M.in. udzielaniem pożyczek klientom. Jednym z jej głównych zadań było m.in. zatwierdzanie wniosków o pożyczkę.

Polka wyprowadziła z firmy pieniądze. Ukradła 59 tys. funtów

Jak informuje portal Wales Online, skazana to 43-letnia Polka, która pracuje w firmie Save Easy od 10 lat. Przez lata miała wyprowadzić z firmy w sumie 59 tys. funtów.

bESlqkpz
Zobacz także: Kopalnia Turów musi wstrzymać wydobycie. Borowski: każdy kolejny dzień pracy będzie nas kosztować

Menadżerka kradła po godzinach pracy

"Występek" wyszedł na jaw w sierpniu 2019 roku. Pracownicy zaczęli zauważać, że polska menadżerka wchodzi do biura po godzinach pracy. Wtedy też pieniądze, które trafić miały na konta klientów, przesyłała na swój rachunek.

bESlqkpF

Skazana, aby ukryć ślady przestępstwa, tłumaczyła, że pożyczki udzielała klientom. Były to nieaktywne konta usługobiorców. Dwóch z nich przyznało, że pieniądze nigdy nie wpłynęły na ich rachunek.

Wales online, przywołując słowa prokurator Helen Randall, opisuje, że ​​przez prawie dwa lata Polka uzyskała dostęp do ośmiu nieaktywnych kont, zredagowała niektóre dane osobowe byłych klientów - wszystkich obywateli Polski - a następnie wykorzystała teraz aktywowane konta do generowania pożyczek, z których skorzystała.

bESlqkpG

Wyrok? Kobieta została skazana przez sąd Swansea Crown Court na 20 miesięcy pozbawienie wolności. Kara została jednak zawieszona na 18 miesięcy. Dodatkowo kobieta będzie musiała przepracować bezpłatnie 180 godzin oraz przejść specjalny "kurs rehabilitacyjny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESlqkqa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Antypatol
6 miesięcy temu
Cz to jakaś rodzina Grolewskich z Poznania ?
LLLLLLL
6 miesięcy temu
Polak, katolik jest zdolny do wszystkiego, tylko nie do uczciwości. Nie kasować.
Marian
6 miesięcy temu
Jest na to sposób wywłaszczyć z domu ja i najbliższą rodzinę też.Powinno wejść prawo nieważne gdzie i w jakim kraju maja dom, zabierają wszystko. Nieważne że rodzina nie winna jeden za wszystkich wszyscy za jednego. To by tej pustej krowie odechciało się kraść. Niech odpracuje za darmo społecznie te pieniądze w kamieniołomie, czy przy pracach porządkowych. Przez takie ścierwa jak to coś wstydzę się przyznać za granicą kin jestem. Inne narody się śmieją z nas. Jesteśmy nie lepsi niż Romowie
bESlqkqb
aaaa
6 miesięcy temu
a sze nazywa róża rozenberg.
Poloki
6 miesięcy temu
Polak okradał Polakòw. I wszystko jasne. Wpadła, bo pewnie brytyjski wspòłmałżonek odkrył przekręt.
Racjonalista
6 miesięcy temu
Jeżeli tam są takie sądy jak w Polsce, to pewnie ukarali ją grzywną w wys. 9 tys. funtów.
Pan Pikus
6 miesięcy temu
Kolejna Wasza bajeczka😉😁
ola
6 miesięcy temu
no cóż Polak -potrafi
ola
6 miesięcy temu
Polak - potrafi
Tomas
6 miesięcy temu
Jak inny pracownik może cokolwiek zauważyć lub przeglądać pliki na moim komputerze moje czy moich klientów. W banku jest ochrona i zabezpieczenie przed kradzieżą danych. Nie da się wejść na komputer prezesa menadżera czy kierownika i uprawiać szpiegostwo. Kto co i jak orzą ile. Tylko nadzór bankowy i kontrola ma takie uprawnienia. A tu temat był, a treść wyssano z palca.
ecik
6 miesięcy temu
Sąd wziął pod uwagę jaką karę by dostała pracując jako menadżerka w Polskim banku. I taką jej dali. Słyszał ktoś aby któregoś bankiera w ostatnich 6 lat zamknęli za malwersację?.
GOŚĆ
6 miesięcy temu
Polak potrafi zadbać o opinię wszystkich swoich rodaków i wszędzie nas tak traktują i myślą że pewnie zaraz mnie okradnie.
panietegobęc
6 miesięcy temu
No i dobrze ,oprócz prezesów różnych parabanków i innych przestępczych wynalazków ,ta kobiecina sobie trochę też pohula.
bESlqkpT
Murtibing
6 miesięcy temu
Popieram
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić