aktualizacja 

Poszli do Auchan w Rosji. Wielkie zaskoczenie

W czasie, gdy wszystkie firmy wycofują się z Rosji, Auchan i Decathlon konsekwentnie zostają. W sieci pojawił się filmik, który odsłania kulisy zakupów w popularnym dyskoncie. O normalne zakupy tam ciężko...

Poszli do Auchan w Rosji. Wielkie zaskoczenie
Rosyjski Auchan kiedyś (Getty)

W mediach społecznościowych od kilku dni krążą memy i posty wzywające do bojkotu sieci Auchan, Leroy-Merlin czy Decathlon. Wszystko za sprawą kontrowersyjnej decyzji o pozostaniu w bojkotowanym kraju. Oprócz faktu pozostania na rosyjskiej ziemi firmy poszukują nowych dostawców.

Już mówi się o tym, że wizerunkowo jest to strzał w kolano. W mediach na całym świecie zawrzało. Ludzie nie zostawili na francuskich firmach suchej nitki, mimo że zaangażowały się one w zbiórki dla Ukrainy.

Sprawę w Polsce skomentował m.in. poseł Lewicy Włodzimierz Czarzasty. W dosadnych słowach napisał w swoich mediach społecznościowych:

Danone, Auchan, Leroy Merlin France oraz Decathlon France, które należące do rodziny Gerard Mulliez, nadal stoją po stronie Putina - grzmiał na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Mają krew na rękach - pisali gorzko Internauci.

A na półkach pusto...

Tymczasem do sieci trafił filmik, który pokazuje, że sytuacja dyskontów, które zdecydowały się zostać na rosyjskim rynku prosta nie jest.

Na sklepowych półkach bowiem wieje pustkami. Ludzie, którzy szukają czegokolwiek do choćby zjedzenia, zazwyczaj tego... nie znajdują.

Oczywiście nagranie od razu zawładnęło siecią. Zostało szeroko skomentowane przez Internautów.

Jak w ZSRR - naśmiewał się jeden z użytkowników YouTube'a.

Sytuacja zatem robi się naprawdę poważna. A Putin dalej nie chce się wycofać...

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić