Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Poszliśmy do sklepu o. Rydzyka. Sprawdziliśmy, ile kosztuje opłatek

226

Fundacja Lux Veritatis od kilku lat prowadzi w Toruniu sklep. W punkcie przy Porcie Drzewnym dostępne są m.in. dewocjonalia, książki, a nawet kosmetyki i słodycze. Postanowiliśmy sprawdzić, czy można kupić tam artykuły na Boże Narodzenie.

Poszliśmy do sklepu o. Rydzyka. Sprawdziliśmy, ile kosztuje opłatek
W sklepie o. Tadeusza Rydzyka kupimy opłatek. Czy jest drogo? (o2.pl)

Sklep o. Tadeusza Rydzyka znajduje się m.in. obok kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, a także nieotwartego jeszcze Muzeum Pamięć i Tożsamość. W budynku sklepu działa też kawiarnia.

W punkcie tym można znaleźć wiele artykułów, które przydadzą się nie tylko podczas modlitwy. Dostępne są m.in. pamiątkowe koszulki z wizyty w Toruniu, kubki, magnesy i inne pamiątki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki

Niestety, w sklepie nie kupimy świątecznych bombek czy lampek. Wiadomo, że asortyment nie zostanie rozszerzony o tego typu akcesoria, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia.

Inaczej jest z opłatkiem. Ten jest dostępny, jednak forma jego sprzedaży mocno nas zaskoczyła.

Opłatek jest, ale nie tylko dla wierzących!

Wielkie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że w sklepie o. Rydzyka sprzedawany opłatek nie jest... poświęcony!

Nie jest poświęcony przez księdza, bo przyjeżdżają do nas także osoby, które chcą pozwiedzać okoliczne tereny, a dzielenie się opłatkiem jest dla nich tradycją, a nie sprawą religijną. Nie potrzebują święcenia - przekazali nam pracownicy sklepu.

Trzeba uczciwie przyznać, że cena opłatka jest niska. Za opakowanie trzeba zapłacić zaledwie 5 złotych. Nie dziwi więc zainteresowanie (pracownicy podkreślają, że jest spore) biorąc pod uwagę, że w pobliskim markecie podobnych gabarytów opłatek kosztuje już 10 złotych.

Co z osobami, które chcą mieć wyświęcony opłatek, ale kupiony w sklepie fundacji o. Rydzyka? Wystarczy zakupić taki świąteczny egzemplarz i udać się do pobliskiej parafii z prośbą o jego poświęcenie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić