Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Pracownicy nie okazali certyfikatu szczepień. Sąd zdecydował. Ważny werdykt

21
Podziel się:

Ważny werdykt warszawskiego sądu. Uchylił on karę porządkową upomnienia nałożoną na pracowników instytucji państwowej. Wbrew zarządzeniu pracodawcy nie okazali oni certyfikatu COVID-19, a ponadto nie poddali się testowi antygenowemu.

Pracownicy nie okazali certyfikatu szczepień. Sąd zdecydował. Ważny werdykt
Certyfikat szczepień nie został okazany. Co na to sąd? Ważny werdykt dot. pracowników (Pixabay)

Weryfikacja szczepień pracowników to wątek, który budził i nadal budzi sporo kontrowersji. Przełomowa wydaje się być decyzja warszawskiego sądu. Uchylił on kary porządkowe nałożone przez pracodawcę będącego instytucją państwową na grupę pracowników.

Powodem sporu stało się wewnętrzne zarządzenie pracodawcy, w którym postanowił, że warunkiem przystąpienia do zajęć jest okazanie certyfikatu szczepienia i wypełnienie oświadczenia zdrowotnego, a w przypadku osób niezaszczepionych - poddanie się szybkiemu testowi antygenowemu oraz wypełnienie oświadczenia zdrowotnego - informuje portal prawo.pl.

Tym samym pracodawca zdecydował się na ruch, który jest wątpliwy pod kątem prawnym. Nie mógł on ani wymagać okazania certyfikatu, ani też zmusić zatrudnionych do wykonania badań pod kątem COVID-19.

Weryfikacja szczepień pracowników. Sąd uzasadnia

Wyrok w tej sprawie zapadł na posiedzeniu niejawnym. Portal prawo.pl zaprezentował uzasadnienie sądu.

Wbrew więc temu, co podniosła strona pozwana w uzasadnieniu odpowiedzi na pozew (…), pracownicy nie mają obowiązku wykonywać poleceń służbowych przełożonych nie tylko wtedy, gdy wykonanie takich poleceń stanowiłoby przestępstwo, ale w każdej sytuacji, w której polecenie pracodawcy jest sprzeczne z przepisami prawa lub umową o pracę - zaznaczył sąd.

Kwestia weryfikacji szczepień od początku budziła mnóstwo emocji. Podobnie zresztą jak sprawa zakrywania twarzy przy użyciu maseczek. Nie brakowało osób, które sprzeciwiały się przymusom, podkreślając, że jest to działanie niezgodne z prawem.

Zobacz także: Rekordowo wysokie stopy procentowe. "Nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie ten sufit będzie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Proste
8 miesięcy temu
Bezsensowne testy wytłumaczyli nam bezobjawową chorobą i dalszą transmisją pomimo zapreparowania.
Chyba nie
8 miesięcy temu
Czy szef pfizera j jego pracownicy przyjęli już pierwszą szprycę???
Fakt
8 miesięcy temu
Te pożal się Boże testy nie są warte funta kłakow, chyba że chodzi o robienie zamieszania.
Szczepan
8 miesięcy temu
Jak to już po pandemii ? To po co mi paszport ? Gdzie go będę pokazywał ? Czuje się oszukany
nick
8 miesięcy temu
no to jak wygrali to teraz pozew o nękanie i mobbing... na co czekacie? karać tych bezprawnych covididiotów!!
Zenek
8 miesięcy temu
Jad kobry królewskiej już płynie w waszych żyłach podmieniając wasze DNA, znamię bestii przyjęte dobrowolnie.
Manolo
8 miesięcy temu
Brawo Sąd, teraz ukarać wyrywnego pracodawcę za łamanie prawa karą porządkową w wysokości po 100.000 PLN na każdego pracownika !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bruce Lee
8 miesięcy temu
Teraz to tylko można się śmiać z covidowcow😁może wkońcu zrozumieją że telewizja zrobiła im majonez z mózgu i że brali udział w eksperymencie medycznym na swoje własne życzenie,dobrze że w telewizji nie powiedzieli ze przed wirusem chroni założony na głowie worek na śmieci, pewnie by tak paradowali
Luzik
8 miesięcy temu
kara porzadkowa :))) niech sobie uporzadkuja najpierw w głowach
Wątpiący
8 miesięcy temu
Szukam jednej ,jedynej fotki przybysza z biało czerwonymi barwami w klapie
Baba
8 miesięcy temu
Wprowadzają prawo, które jest wbrew obowiązującemu prawu, i nikt za nic nie odpowiada.
Taka prawda �...
8 miesięcy temu
Was. Juz porąbało z tymi szczepionkami calkiem juz u mnie w gronie rodzinnym szpryca zbiera zniwo zaczyna sie od boleści oklic serca teraz żałują ze. Sie zaszczepili i w pracy tez narzekaja na pogorszenie stanu zdrowia a i kolezanka traci wzrok po ostatniej dawce. Ludzie nie dajcie sie oszukiwac dalej to was zabija.
prawo
8 miesięcy temu
mnie już męczy ta sytuacja z obcym językiem w publicznym życiu,obce flagi i ta gloryfikacja nieszczęścia - wiem to nasza tradycja polska, ale nasza... nie rozumiem co to okupacja jakaś, czy to wybawcy, obrońcy nasi, po co to wielbienie i wchodzenie w d za co, po co narażać swoje interesy i przyszłość za kogo
brawo
8 miesięcy temu
brawo mnie już męczy ta sytuacja z obcym językiem w publicznym życiu,obce flagi i ta gloryfikacja nieszczęścia - wiem to nasza tradycja polska, ale nasza... nie rozumiem co to okupacja jakaś, czy to wybawcy, obrońcy nasi, po co to wielbienie i wchodzenie w d za co, po co narażać swoje interesy i przyszłość za kogo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić