Przegapisz termin? Zapomnij o pieniądzach z 500+

0

Rodzice, którzy chcą korzystać z różnych świadczeń, muszą być bardzo czujni. Jeżeli przegapią termin ubiegania się o wsparcie, to mogą stracić pieniądze. O jakich datach warto pamiętać?

Przegapisz termin? Zapomnij o pieniądzach z 500+
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

"Fakt" zauważa, że aktualnie rodzice mają zapewnione 500+ na swoje pociechy tylko do końca maja. Jeżeli ktoś chce otrzymywać to świadczenie bez przerw, to konieczne jest złożenie wniosku do końca kwietnia.

Jeżeli ktoś przegapi ten termin, to w czerwcu może nie dostać pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że przepadną one na zawsze. Środki po prostu zostaną wypłacone później.

31 maja to kolejna data, o której powinni pamiętać rodzice. Tylko do tego dnia starać się można o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku lub klubie dziecięcym z wyrównaniem od stycznia.

300+ i bon turystyczny. Do kiedy?

Od 1 lipca do 30 listopada rodzice będą mogli ubiegać się na 300 zł na wyprawkę szkolną. Wsparcie przysługuje na każdego ucznia do ukończenia 20. roku życia (24. rok życia w przypadku osób niepełnosprawnych).

Ci, którzy nie wykorzystali bonu turystycznego, nadal mogą to zrobić. Szansa na zrealizowanie tego świadczenia przepadnie dopiero 30 września.

Zobacz także: Inflacja nadal wzrasta. Ekspert o możliwych zmianach
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić