Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. OKT
|
aktualizacja

Przeglądy aut po nowemu. Oto co się zmienia w tym roku

238
Podziel się:

Rok 2022 przynosi wiele zmian. Nie ominą one także kierowców. Po podwyżkach mandatów przyszedł czas na zmiany dotyczące przeglądów technicznych aut. Polska tle Unii Europejskiej wypada słabo, jeżeli chodzi o liczbę samochodów, które przeglądu nie przechodzą. Teraz przepisy będą zaostrzone.

Przeglądy aut po nowemu. Oto co się zmienia w tym roku
Badanie techniczne samochodu. Przegląd (WP, Marcin Łobodziński)

Od nowego roku wprowadzony został obowiązek fotografowania stanu pojazdu podczas przeglądu. Ma to spowodować, że przeglądy będą bardziej precyzyjne. Jak zaznacza Radio ZET — obecnie wiele samochodów przechodzi przegląd, kiedy nie powinno się to wydarzyć.

Zobacz także: Garażowe znalezisko wszech czasów. Oryginalna Cobra i aluminiowe Ferrari

Ma być bezpieczniej

Zdjęcia wykonane podczas przeglądów mają być przechowywane w specjalnej bazie przez okres 5 lat. Pozwoli to na weryfikację, czy pojazdy były faktycznie badane. Na zdjęciach musi znajdować się stan licznika przejechanych kilometrów. Za jego "cofnięcie" będzie groziło nawet 5 lat pozbawiania wolności.

Fotografie to jednak niejedyna zmiana. Obowiązkowymi elementami przeglądów od nowego roku jest sprawdzenie poziomu emisji zanieczyszczeń oraz ustawienia świateł.

Grzywny dla zapominalskich

Za brak ważnego przeglądu technicznego na użytkowników aut będzie nakładana grzywna. Ucierpią najbardziej zapominalscy — osoby, które zgłoszą się na przegląd po 30 dniach od upłynięcia terminu badania auta, będą musiały zapłacić podwójną stawkę.

Nowe przepisy wprowadzają także pewną elastyczność przeglądów. Na badanie będzie można się udać nawet 30 dni przed wyznaczonym terminem.

Nowe przepisy wprowadzają także zmiany w zakresie uwag dotyczących przeglądów wody. Teraz można to zrobić bezpośrednio po badaniu i skierować wówczas odpowiednie do Transportowego Dozoru Technicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(238)
Autko
4 miesiące temu
Podwyżce w końcu płace do poziomu europejskiego to nie będzie zlomu i kucharskich kredytów Będzie bezpieczniej .Przestanmy być człowiekiem Europy to nas zabija
Ktoś
4 miesiące temu
Jeżeli było by mnie stać wymienić auto na nowe choć raz na 10 lat nie jeździł bym starym Tu jest problem. Wszyscy o tym wiedzą. Chyba chodzi o zbyt duży tłok na drogach.,, Do autobusów koledzy ,, w dobie pandemi
Skp
4 miesiące temu
Totalne bzdury, tak podobno ma być tylko nie wiadomo kiedy.
Antek.
4 miesiące temu
Ktoś napisał bzdury nie ma takich przepisów.
Pytający
4 miesiące temu
Jeżeli w samochodzie został wymieniony licznik że szrotu( kiedy diagności nie pisali stanu km)- co wtedy ? Przecież licznik nie odzwierciedla wówczas przebiegu ...
Madka
4 miesiące temu
Kocham PIS i darmowe pieniążki
Paweł
4 miesiące temu
5 lat za cofniecie licznika? Hehe dobre. To coś jak za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Gość
4 miesiące temu
Słyszałem, że mają być ulgi dla tych, co biorą 500+, albo Nikon czy Canon w wersji KIT gratis...
Łowca
4 miesiące temu
Oprócz zdjęć resztę już robią
Chłopak z mia...
4 miesiące temu
Piszą coś a sami nie wiedzą co i nie widzieli jakie trupy na łysych oponach w Niemczech przechodzą przeglądy i w jakim stanie są te auta, zacznijmy od tego że żadna stacja tuv które znam w Niemczech nie posiada szarpakow nie sprawdzają stanu amortyzatorów itp....
Andy
4 miesiące temu
Jak nie jeżdżę to po co badanie techniczne?
Muzg
4 miesiące temu
A to oto chodzi żeby nie prZechodzily?? Rozumiem
Zagloba6
4 miesiące temu
Państwo ci nie da musisz sam zapracować.Nigdzie państwo nie daje. Bez samochodu można żyć.
Radzio
4 miesiące temu
Niech panstwo da ludziom dobre pensje zeby mogli kupic sobie dobre auto to nie bd jezdzic szrotami i przestana ciagnac za granicy szroty do latania i sprzedawac ludziom za grosze..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić