o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Rok 2011. Ile miałbyś pieniędzy, gdybyś kupił wtedy 100 Bitcoinów?

33
Podziel się

To były niezwykle ciekawe czasy. W 2011 r. Bitcoin dopiero powolutku docierał do świadomości właściwie kilku tysięcy entuzjastów kryptowalut. W kwietniu 2011 roku cena Bitcoina osiągnęła wówczas sporą wartość, bo aż... 1 dolara. Ile miałbyś dziś na koncie, gdybyś zainwestował wtedy w tę kryptowalutę? Byłbyś milionerem, twierdzi serwis fool.com, choć dodaje, że kupowanie Bitcoina w 2011 nie było takie proste.

Rok 2011. Ile miałbyś pieniędzy, gdybyś kupił wtedy 100 Bitcoinów?
Pieniądze, zdj. ilustracyjne
bEKvRMEl

Bitcoin pozwolił wielu osobom wzbogacić się, niemal z dnia na dzień. Oczywiście w porównaniu do wszystkich inwestujących zysk tej niewielkiej liczby szczęśliwców, która zainwestowała niewiele, a wypłaciła miliony, to zapewne promil wśród reszty, która, owszem, zyskuje, ale długoterminowo na Bitcoinie, a zyski te są nie aż tak spektakularne.

Warto także wspomnieć, że na przestrzeni czasu wiele osób proponuje inwestowanie w Bitcoina i zwykle mówi się o tym, że jest to świetna propozycja ulokowaniu swojego kapitału - czy to długo, czy krótkoterminowa. Mało kto jednak mówi, że tak, jak inne inwestycje, tak i ta wiąże się z dużym ryzykiem poniesienia strat materialnych. Te zdarzają się o wiele częściej, niż wielu sądzi. Szczególnie dzisiaj, kiedy z dnia na dzień wartość Bitcoina raz rośnie, a raz spada.

bEKvRMEn

Ile zarobiłbyś na Bitcoinie kupując go w 2011 i sprzedając w 2021 r.?

Zakładając, że kupiłbyś Bitcoina w kwietniu 2011 r., kiedy jego wartość ustabilizowała się wokół 1 dolara (dziś to ok. 3,97 zł), a sprzedałbyś go dzisiaj, kiedy każda "moneta" warta jest 222 tys. złotych, byłbyś milionerem. Załóżmy, że wpłaciłbyś wtedy 100 dolarów, czyli ok. 300 zł (kurs dolar na PLN to ok. 3 zł).

100 bitcoinów to dziś wartość 22,2 mln złotych. W skrócie - majątek, którego nie zgromadzi nigdy ponad 95 proc. Polaków, choćby starali się z całych sił.

Jednak kto wiedział, że Bitcoin będzie walutą, której wartość zdrożeje tak mocno? W końcu na taki krok, aby wydać (wówczas) "zaledwie" 100 dolarów na kryptowalutę, kiedy jeszcze nie wiedziano nawet, co to jest "kryptowaluta", zdecydowałyby się osoby uznane przez swoje środowisko za głupców. Ci głupcy jednak śmieją się w twarz tym, którzy patrzyli na nich z pogardą... i mają do tego prawo.

bEKvRMEt

Warto jednak dodać do tego fakt, że mało kto mógł w tamtych czasach kupić na raz aż 100 Bitcoinów. Nie było to takie proste. Dlatego dużo bardziej prawdopodobne jest, że każda z osób mogła kupić kilka sztuk monety, ale nie w tak hurtowych ilościach. Nie do tego miał być przeznaczony Bitcoin, podaje serwis fool.com. Nie miał być hurtowo kupowany i przetrzymywany na kontach, a kupowany i wydawany. Miał być środkiem płatniczym.

Uwaga: artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Inwestowanie w kryptowaluty, w tym w Bitcoina, to kwestia indywidualna i, tak jak inne formy inwestowania, wiąże się z ryzykiem poniesienia strat materialnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvRMEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Było ciężko
4 dni temu
Tylko kto w 2011 dysponował wolnymi 300zł??
John
1 tyg. temu
Dodam że pierwszą transakcją za bitcoiny były 2 duże pizze z pizzeri kupione za 10tys bitcoinów przy dzisiejszym kursie by wyszło 2,43 miliarda złotych
biznesy
1 tyg. temu
A ile miałbyś, gdybyś w 1410 kupił wieś warszawa?
bEKvRMEP
Artb
1 tyg. temu
Teraz jest Theta.za 10 lat jakiś dziennikarz napiszę.w 2021 w październiku Theta kosztowała 6-7 $ teraz w roku 2031 kosztuje 3543 $ za sztukę.
Cykbilion
1 tyg. temu
Miliony zarabiają ci co się nie boją.
Sebek
1 tyg. temu
Wystarczy sprzedać trochę maseczek lub respiratorów.. w sumie to do Pisu wystarczy sie zapisać i miliony można jeszcze większe zarobić
Cdn
1 tyg. temu
Mam psa, wartości 3 baniek.
Wit
1 tyg. temu
Wierzą w aniołki w chmurkach, a nie ufają nauce Ojj biedni jesteście Polacy biedni Ci co postawią na przyszosc to za dziesiec lat się będą z was śmiali
Babydoge
1 tyg. temu
Ale experci się znaleźli, oszustwo ,złodzieje no taaa dla was każdy jest złodziejem jak ma więcej pieniędzy od was 🤣, przyzwyczajeni do pracy na etatach nie wyobrażają sobie że można zarobić kilka milionów PLN nie wychodząc z pokoju bo przecież się nie narobil..
kamiljoljol
1 tyg. temu
Ludzie co piszą, że BTC jest piramidą, uważają że kryptowaluty są przekrętem (kilka jest ale to się nazywa scam) - serio? Teraz mi napiszcie co zrobicie jak za 10 lat będziecie musieli korzystać z technologii blockchain? Jeśli teraz uważacie że BTC jest oszustwem to zobaczcie co robią banki i instytucje finansowe - wchodzą w kryptowaluty by stracić czy jednak by ten sam produkt sprzedać Wam za kilka lat z ogromnym zyskiem?
Hitler
1 tyg. temu
Sciema z tym kase wyludzaja
Geg
1 tyg. temu
To tylko dowód na to jak można legalnie okradać społeczeństwo, bo zawsze ktoś musi stracić aby ktoś mógł tak dużo zarobić.
Szczerze
1 tyg. temu
A my ,,weto,,w unii do fit for55
bEKvRMEH
Hejter
1 tyg. temu
Ale debil to pisal, 3.97 cena dolara a potem ok. 300zł za 100$... bardziej to juz 400 niż 300. Kogo tam zatrudniaja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić