Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Fatalne informacje ws. cen gazu. Szykujcie się na podwyżki

219
Podziel się:

Cena gazu w Europie rośnie w błyskawicznym tempie. Na dodatek rosyjski Gazprom informował niedawno o redukcji eksportu na Stary Kontynent. Ratunkiem może okazać się Gazociąg Północny Nord Stream 2.

Fatalne informacje ws. cen gazu. Szykujcie się na podwyżki
Baltic Pipe, gazociąg (Twitter.com, Baltic Pipe)

O tańszym gazie możemy już raczej zapomnieć. Jak się okazuje, sierpniowa podwyżka cen dla gospodarstw domowych w Polsce o 12 proc. to był tylko wstęp. Szykuje się kolejny wzrost cen, który wszyscy mieszkańcy odczują na własnej skórze. Dlaczego tak się dzieje?

Popyt na gaz wzrósł tak szybko, że zaczyna brakować go na świecie. Tylko w Chinach zapotrzebowanie jest aż o 20 procent wyższe niż w poprzednim roku. W Polsce, w ramach programu czyste powietrze, coraz więcej gospodarstw przechodzi na gaz, kosztem popularnego "śmieciucha".

Ma to swoje plusy, ale także minusy. Obecnie ceny w Polsce już są najwyższe od 12 lat. Jak informuje John Kilduff, partner w Again Capital, magazyny gazu zapełnione są w Europie o 16 proc. mniej niż wynosi średnia z pięciu poprzednich lat.

Gazprom czeka na Nord Stream 2

Rosyjski Gazprom informował niedawno o redukcji eksportu do Europy. Ratunkiem może okazać się Nord Stream 2. Gazociąg pozwoli Rosji eksportować dwa razy więcej gazu do Europy niż poprzednio. Eksport przez Nord Stream jest dużo tańszy niż za pośrednictwem Ukrainy.

Na to trzeba jednak jeszcze poczekać do 2022 roku. Niemcy poinformowali ostatnio, że potrzeba około czterech miesięcy na dokończenie pełnej certyfikacji.

Najmniejsze problemy z gazem mają w Stanach Zjednoczonych, gdyż są największym producentem tego surowca. Mimo to magazyny są tam wypełnione o 8 proc. poniżej średniej pięcioletniej.

Zobacz także: Polski Ład. Posłanka PO: Chaotyczny, nieprzemyślany i skomplikowany system
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(219)
Hwdp
8 miesięcy temu
Przecież prąd drozeje więc bogacze od tych branż muszą ponieść ceny innych źródeł energii żebyśmy przypadkiem nie mieli za dobrze i nie mogli wybrać jakieś tanszej opcji. To jedna zlodziejska klika
Madka
8 miesięcy temu
Kocham PIS i darmowe pieniążki
Polak
8 miesięcy temu
Przed wyborami prezydencik krzyczał że dostaliśmy odszkodowanie od gazpromu i każde gospodarstwo domowe odczuje obniżkę. Ale chyba prezeska nie zrozumiał bo od wyborów gaz drożeje. Z Rosją, Stanami, Niemcami, Czechami mamy już na pieńku a jedyny sojusznik prezesa Orban już dawno dogadał się z Putinem i ma tani gaz. Jeszcze dwie kadencję PiSu i dent będziemy mieli zachodnie a zarobki ukraińskie
bobik
8 miesięcy temu
nam to nie grozi bo mamy umowę z USA i Katarem🤣
Xxx
8 miesięcy temu
Bardzo dobrze głosujecie na złodzieji to płać i nie płacz ! Jeszcze do kościoła przed wyborami na klęcznik zap... i szatanowi w koperta dać . Będziecie biedni i jeszcze bez domni w tym kraju !!!
Normalna
8 miesięcy temu
Mial być tani gaz łupkowy .ktoś wie gdzie można nabyć. Kto na tej idei zarobil wie ktoś
Brawo PiS !!!
8 miesięcy temu
Spoko,spoko -jedynie słuszna partia kupuje gaz skroplony Bóg wie gdzie i przywozi statkami więc na pewno będzie tańszy od śmierdzącego gazu rosyjskiego ! A tak na serio,to za PiS import węgla ze znienawidzonej Rosji jest rekordowy i wynosił w zeszłym roku ponad 10 milion ton !!!
Prawdomówny
8 miesięcy temu
To następstwo bandyckiej polityki międzynarodowej zarządzane przez elity, dążacej do NWO, tj w pierwszej kolejności doprowadzenie do gigantycznej światowej inflacji, a więc doprowadzenia do spadku wartości pieniędzy a zastąpienia ich walutą cyfrową (która daje nieograniczone możliwości rotshildom i elitom). Oby ludzue się wreszcie obudzili i zrozumieli że 1% populacji światowej okrada cały świat, a świat dla ich bezczelnych nakazów chodzi w maseczkach i szczepi się jak bydło hodowlane.
Gwarancje PO
8 miesięcy temu
To "dzieło" polityka energetyczna EU ! Oczywiście nie do przecenienia jest "światłe" kierowanie her Tuska , szczęśliwie zakończone.
Normalna
8 miesięcy temu
Mozni tego świata doprowadzili ziemię do takiego stanu jaki jest. Dorobili się fortun na wyzysku niewolniczo pracujacych ludzi. Przyszla pora rozliczania za zbrodnie przeciw naturze i o ironio kto ma ponosic koszty tej ekologicznej transformacji.Ano ten wyzyskiwany ,niewolniczo pracujacy dla konsorcjów robol
Ali baba
8 miesięcy temu
DUDUS TO MARNY PREZYDENT ON NAWET PALCA DO NOSA SOBIE NIE WLOŻY BEZ ZGODY WODZA NARODU 🦆
Lolek
8 miesięcy temu
Dziękujcie Merkel ,Putin ma Niemcy w garści już mu nie podskoczą bo zakręci kurek ...
Normalna
8 miesięcy temu
Jesli politycy nie będą działać wspolnie w interesie Polski, to będzie tylko gorzej. Jeżeli polscy europosłowie głosują za zamykaniem kopalń w Polsce i nakladaniu kar na Polskę ,to prxepraszam w czyim interesie to robią.
Normalna
8 miesięcy temu
Jeśli wejdzie w życie szalony plan proekplogiczny timermansa to dopiero będzie drogo. Nasza europoslanka Spurek będzie walczyć o zakaz wędkowania we wszystkich akwenach w Europie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić