Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ANA
|

Seniorka wkręcona w aplikację. Z konta wyparowała pokaźna kwota

21
Podziel się

72-letnia mieszkanka Zamościa za namową oszusta zainstalowała na komputerze program. Straciła przez to prawie 30 tys. złotych.

Seniorka wkręcona w aplikację. Z konta wyparowała pokaźna kwota
(TOMASZ MAJCHROWICZ)
bEKkEhKd

Mieszkanka Zamościa wpisała swój numer telefonu na stronie internetowej firmy inwestycyjnej gwarantującej szybki zarobek. Następnego dnia zadzwonił do niej "doradca" i powiedział, że inwestowanie pieniędzy należy rozpocząć od wpłaty 200 dolarów. Po dokonaniu tej opłaty kobieta miała zacząć zarabiać.

Kobieta wpłaciła wymaganą kwotę. Na tym jednak nie koniec. Ponownie zadzwonił do niej "dorada" zapewniając, że wpłacone pieniądze zostały już pomnożone i może otrzymać zarobioną kwotę. Był jednak jeden haczyk.

bEKkEhKf
Zobacz także: Pytanie o szczepienia podczas rekrutacji? "Jest inne, które mocno otwiera"

Aby przejść przez procedurę przekazania pieniędzy, seniorka musiała zainstalować na swoim komputerze program do zdalnej obsługi pulpitu. Kobieta nie tylko zainstalowała program, ale też przekazała mężczyźnie kod dostępu i zalogowała się na swoje konto bankowe.

Oszust zdalnie obsługiwał konto

72-latka podała też swoje dane osobowe, dane karty w tym numer CCV. Ujawniła też, że ma drugi rachunek w innym banku. Widziała też, jak mężczyzna zdalnie obsługiwał jej konto.

bEKkEhKl
Kobieta straciła 29 tys. zł. Po pewnym czasie zadzwonił do niej pracownik banku, który chciał się upewnić, że to ona wykonała przelewy na łączną kwotę 20 tys. zł. Z drugiego rachunku też wypłacono ponad 9 tys. zł.
Apelujemy o wzmożoną czujność i ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie internetowe oferty dotyczące inwestowania należy dokładnie zweryfikować - powiedziała Dorota Krukowska - Bubiło, starszy aspirant z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkEhKG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
Wkyu jużrzony
3 tyg. temu
Co robią organy państwowe w takich sprawach, podobno w sieci nikt na jest anonimowy
Załamany
4 tyg. temu
A mi przez Internet ukradli żonę teraz będzie tylko rozwód. To jest dopiero strata. Jak teraz żyć?????
Rrrr
4 tyg. temu
No cóż, zachlannosc ludziom, niektórym ludziom odbiera rozum.
bEKkEhKH
Człowiekowata
4 tyg. temu
Miałam podobnie tyle że z USA typ mi zakosił ponad 3tyśki ,dwa dni i bym była bez pieniędzy. Ehh teraz trzeba bardzo uważać
Zorientowany
4 tyg. temu
"Doradca" zazwyczaj dzwoni z Rosji lub Ukrainy. Wątek był zgłębiany na różnych forach. Nawet te ich reklamy super aplikacji do inwestycji są czytane ze wschodnim akcentem. Trzeba byc totalnie nieświadomym zagrożeń w internecie, żeby się na to nabierać. Swoją drogą dlaczego facebook i youtube pozwalają na reklamy tego scamu na swoich łamach.
Anna
4 tyg. temu
O ludzie umie obsługiwać wszystko a taka nie myslaca
Prxezorny
4 tyg. temu
Nie ma co się z babci nabijać, bo znam podobny przypadek, fakt, że na mniejszą kwotę, ale poszkodowanym był o dziwo człowiek młody i do tego pracownik banku. Całe szczęście, że ocknął się w porę po podaniu nr CV. Ludzie myślcie głową.
Krzysiek
4 tyg. temu
Pewnie zainwestowała w orlen. Starsze osoby, które nie ogarniają powinny mieć zakładane konto użytkownika, zablokowana funkcja intalowania czegokolwiek i tyle...
Hwdp
4 tyg. temu
Ma babcia nauczkę zeby unikać banków . A i tak kasa poszła tam gdzie jest światowe centrum oszustów czyli do Izraela
Hwdp
4 tyg. temu
Ma babcia nauczkę zeby unikać banków . A i tak kasa poszła tam gdzie jest światowe centrum oszustów czyli do Izraela
Ytffb
4 tyg. temu
Ciekawe skąd miał nr telefonu do babci
Ryszard z Rod...
4 tyg. temu
Bank PKO BP zablokował mi konto dwa miesiące temu i nie kwapi się to konto odblokować, a idąc do okienka następnego dnia, nie zostałem dopuszczony do okienka, bo nie zamaskowałem się i bzdur cała masa jest pokłosiem tamtych zdarzeń .... Wnet trzeba będzie sprawy przekazać do Sądów i borykać się z silnym bandyckim systemem. Faszyzm sanitarny i urzędniczy robi swoje .... Wnet na Ciebie przyjdzie czas, bo bierność społeczna na zło powszechne, jest porażająca, a lawinowy wzrost chorób psychicznych jest porażający .... - Wszystko opada, lecz trzeba zachować godność - to najważniejsze.
Emerytka
4 tyg. temu
Dlatego nie mam elektronicznego konta i żadnych kart bankowych . Może to i dobre dla młodych i tych co mają dużo pieniędzy. Moja emeryturę znakomicie obsługuję w gotówce i na piechotę.
bEKkEhKz
Retro
4 tyg. temu
Dała na radio Maryja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić