o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Siłownie i kluby fitness mają zostać otwarte 1 czerwca. Jakie zasady obowiązują?

1
Podziel się

Siłownie i kluby fitness najprawdopodobniej zostaną otwarte od 1 czerwca. Ich otwarcie planowane jest w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Niektórzy już nie mogą się doczekać, by w końcu poćwiczyć i zrzucić zbędne kilogramy, których przybyło podczas narodowej kwarantanny. Jakie zasady będą obowązywać na siłowniach i w klubach fitness?

Jest spora szansa, że już 1 czerwca siłownie zostaną otwarte
Jest spora szansa, że już 1 czerwca siłownie zostaną otwarte (Pixabay)
bDzblKEl

Siłownie i kluby fitness nadal są zamknięte dla klientów. Jest jednak spora szansa, że już 1 czerwca zostaną otwarte. Rząd powoli przygotowuje się na uruchomienie czwartego etapu odmrażania gospodarki, który najpewniej będzie wprowadzony dwa tygodnie po trzecim.

Informacje o otwarciu siłowni i salonów fitness od 1 czerwca są na razie jeszcze nieoficjalne. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Niemniej już teraz można powiedzieć, że jeśli ruszy branża fitness, to na pewno będzie się to odbywać w reżimie sanitarnym.

bDzblKEn

Siłownie i kluby fitness. Jakie zasady obowiązują?

Jak mówiła w zeszłym tygodniu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, konieczne są konsultacje z branżą fitness. Te już trwają i opracowywane są szczegółowe wytyczne. "Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi" - podkreśliła Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Radiem ZET.

Na razie nie są jeszcze znane szczegółowe zasady, jakie będą obowiązywały na siłowniach i w salonach fitness, jeśli te zostaną otwarte 1 czerwca. Z pewnością konieczne będzie jednak zachowanie reżimu sanitarnego. Regularne dezynfekowanie sprzętu na pewno będzie absolutną koniecznością.

bDzblKEt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDzblKEO
KOMENTARZE
(1)
Irir
8 miesięcy temu
Nie od 1 a od 6 gamonie
Najnowsze komentarze (1)
Irir
8 miesięcy temu
Nie od 1 a od 6 gamonie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić