o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Gdynia. Wisząca willa za 16 mln zł od środka. Zobacz, co skrywa apartament

Podziel się

Kilka metrów od linii brzegowej i sto metrów nad nią. To właśnie tam znajduje się jeden z najdroższych apartamentów, jaki można kupić w Polsce. Jego abstrakcyjna cena przykuła naszą uwagę. Sprawdziliśmy wiec, co oprócz wielkiej wartości i niezwykłych widoków wyróżnia ten penthouse.

Gdynia. Wisząca willa za 16 mln zł od środka. Zobacz, co skrywa apartament
Sea Tower projektu Andrzeja Kapuścika. Na najwyższym piętrze znajduje się apartament wart miliony. (Wikimedia Commons)
bEECgZlx

16 milionów! Tyle trzeba zapłacić żeby zamieszkać w "wiszącej willi" w Sea Towers w Gdyni. Prawie 400 mkw i dwa tarasy położone na wysokości 100 metrów nad ziemią. Widok z 32 piętra zapiera dech w piersiach - Bałtyk, Zatoka Gdańska i Półwysep Helski z gwarancją, że nic już tej panoramy tu nie zasłoni.

bEECgZlz

Apartament podzielony jest na trzy części - prywatną, gościnną i dzienną. Strefa prywatna to przestronna sypialnia połączona z łazienką, gdzie znajduje się wanna i duża, szklana kabina prysznicowa. Trudno tu jednak mówić oddzielnych pokojach, mieszkanie charakteryzuje otwarta przestrzeń. Choć po drodze nie ma podziału pomieszczeń ścianami, ten kto pracuje w gabinecie, nie będzie widział, tego, co dzieje się w salonie.

Nie powiedziałbym, że apartament podzielony jest na pokoje, bo nie ma tu ścian. Raczej nazwałbym to wydzielonymi strefami na otwartej przestrzeni - mówi nam osoba zajmująca się sprzedażą penthouse'u.
Mieszkanie jest na tyle duże że jeśli zostawi się telefon na jednym końcu mieszkania, a będzie się na drugim, to gdy zacznie dzwonić, nie zdąży się do niego dobiec. O ile, w ogóle się go usłyszy - powiedział nam agent nieruchomości.
bEECgZlF

Część gościnna z kolei niesie ze sobą elementy azjatyckie, a w salonie czuć ducha Oceanii i Australii. Motywem przewodnim w mieszkaniu są podróże. Jego dopełnieniem są cenne ozdoby takie, jak oryginalne, mauryckie bożki, rzeźba Boga Tęczy. Nic nie znalazło się tam z przypadku, a oryginalność i unikalność dekoracji potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Jeden ze stołów zrobiony jest z najbardziej ekskluzywnego na świecie drewna kauri, które w tym przypadku liczyło sobie ponad 2 tys. lat!

bEECgZlG

Taki penthouse to nie jest mieszkanie, które da się kupić łatwo w naszym kraju. Decyduje o tym niepowtarzalne położenie 7 m od linii brzegowej, czy fakt, że w żadnym innym mieszkaniu w Polsce tarasy nie są położone na tak wysokiej kondygnacji. Jednak takie marzenie słono kosztuje, bo aż 16 milionów.

Zobacz także: Najwyższe mieszkanie w UE na sprzedaż. Luksus w centrum Warszawy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECgZma
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić