Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

Spora zmiana dla widzów. TVN24 dostępny dla wszystkich ze względu na "lex TVN"

81

Przegłosowana w ubiegłym tygodniu ustawa "lex TVN" budzi ogromne zainteresowanie Polaków. W tej sytuacji firma Discovery, właściciel stacji, podjęła zaskakującą decyzję. W godzinach porannych widzowie mogą zobaczyć TVN24 w telewizji naziemnej. Od godz. 5.55 do godz. 10.00 jest on nadawany na antenie TTV.

Spora zmiana dla widzów. TVN24 dostępny dla wszystkich ze względu na "lex TVN"
Spora zmiana dla widzów. TVN24 dostępny naziemnie ze względu na "lex TVN" (Adobe Stock, sebastiangora)

Stacja TTV poinformowała o zmianach w ramówce na zakończenie swojego wieczornego programu informacyjnego "Express". Jak wytłumaczono, "ze względu na spore zainteresowanie" ustawą "lex TVN", postanowiono nadawać program TVN24 na antenie TTV codziennie od godz. 5.55 do godz. 10.00 - informuje wirtualnemedia.pl.

Spora zmiana dla widzów. TVN24 dostępny naziemnie ze względu na "lex TVN"

Decyzja firmy Discovery, do której należą m.in. TVN i naziemny kanał TTV, oznacza, że widzowie tej drugiej stacji nie zobaczą takich programów jak "Detektywi", "Ukryta prawda" czy "Damy i wieśniaczki". W zamian wyemitowany zostanie Poranek TVN24 "Wstajesz i wiesz", w trakcie którego odbywa się m.in. "Rozmowa Piaseckiego".

Decyzja Discovery o umieszczeniu porannego pasma TVN24 w TTV sprawia, że stacja informacyjna należąca do TVN będzie dysponowała niemal identycznymi zasięgami jak konkurencyjne TVP Info. Na co dzień TVN24 można bowiem znaleźć jedynie w sieciach kablowych, platformach cyfrowych i streamingowych, które są płatne.

Zobacz także: Ekspert o notowaniach PiS. Rządzący mają powód do obaw

Jak informuje wirtualnemedia.pl, na zmianie porannej ramówki TTV może się nie skończyć. Discovery nie wyklucza, że będzie modyfikować również programy innych stacji. Możliwe jest też umieszczanie na ekranie symboli wspierających protest przeciwko "lex TVN" na innych kanałach należących do amerykańskiej grupy - takich jak Discovery Channel i Travel Channel.

Obecnie zmodyfikowane logo TVN, w którym litera "V" przypomina symbol "Victorii", jest obecne jedynie w TVN24 i podczas nadawania programu "Fakty TVN" na głównej antenie.

Przypomnijmy, że ustawa "lex TVN" została przegłosowana przez Sejm w ubiegły piątek. W praktyce zmusza ona amerykańską firmę Discovery, która jest właścicielem stacji, do sprzedaży co najmniej 51 proc. udziałów. Nowe przepisy stanowią bowiem, że przedsiębiorstwa spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie mogą posiadać ponad połowy akcji w telewizji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić