Tak, to już pewne. Jeszcze więcej pieniędzy dla rodziców!

40

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała nowe informacje na temat podwyższenia świadczenia wychowawczego 500 plus. - Ustawa, która zwiększa wysokość świadczenia z 500 zł do 800 zł, ma wejść w życie od nowego roku - oznajmiła, cytowana przez PAP.

Tak, to już pewne. Jeszcze więcej pieniędzy dla rodziców!
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski ujawnił za pośrednictwem PAP, że do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych napływa wiele zapytań, jakoby świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" było wypłacane w wysokości nie 500 zł, a 800 zł.

Obecnie nie doszło do żadnych zmian w realizacji świadczenia wychowawczego - przekazała tymczasem w rozmowie z PAP minister rodziny Marlena Maląg.

Następnie wyjaśniła, że "na każde dziecko w rodzinie wypłacane jest wciąż 500 zł, bez względu na dochód". - Projekt ustawy, który zwiększy wysokość świadczenia z 500 zł do 800 zł, jest w konsultacjach społecznych - zadeklarowała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dynamiczna pogoda, ale tylko przez chwilę. Mamy najnowszą prognozę

Kiedy Rada Ministrów zajmie się regulacjami pozwalającymi na podwyższenie świadczenia wychowawczego? Marlena Maląg oznajmiła, że ma do tego dojść na przełomie czerwca i lipca.

Naszym celem jest to, by ustawę uchwalić w tej kadencji - zaznaczyła.

500 plus. Tyle pieniędzy wydano na świadczenia

Rodzina 500 plus funkcjonuje od kwietnia 2016 roku. Co miesiąc świadczenie trafia do 7 mln rodzin. Łącznie na ten cel, jak informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, przeznaczono 230,6 mld zł.

Jednocześnie przypominam, że wciąż można składać wnioski o wypłatę 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Są jeszcze rodzice, którzy nie dopełnili tej prostej formalności. Wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu poprzez bankowość elektroniczną, PUE ZUS lub portal MRiPS Emp@tia.pl. Złożenie wniosku do końca czerwca 2023 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2023 r - podsumowała Marlena Maląg.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić