Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Tak zarabia się u o. Rydzyka. Nas dosłownie zamurowało

69
Podziel się:

Światło dzienne ujrzało właśnie sprawozdanie roczne z działalności Fundacji Nasza Przyszłość, której założycielem, a obecnie przewodniczącym rady jest o. Tadeusz Rydzyk. W dokumencie znalazły się m.in. zarobki zatrudnionych tam pracowników.

Tak zarabia się u o. Rydzyka. Nas dosłownie zamurowało
Sprawozdanie z działalności fundacji o.Rydzyka ujrzało światło dzienne (PAP, Tytus Żmijewski)

O. Tadeusz Rydzyk słynie ze swojej działalności na wielu płaszczyznach. Oprócz posiadania stacji radiowej i telewizyjnej duchowny ma również powiązania z kilkoma fundacjami. Jedną z nich jest Fundacja Nasza Przyszłość, w której redemptorysta piastuje funkcję przewodniczącego rady. Prezesem jest zaś o. Grzegorz Moj, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

Fundacja Nasza Przyszłość opublikowała właśnie sprawozdanie roczne ze swojej działalności. Wśród wymienionych w nim danych widnieją również informacje na temat zatrudnionych tam osób. Organizacja deklaruje, że liczba zatrudnionych w niej osób na podstawie stosunku pracy wynosi 47 os., zaś liczba etatów to 23,69. Ponadto możemy dowiedzieć się o 43 osobach, współpracujących na podstawie umów cywilnoprawnych.

Najciekawszym elementem są jednak zarobki. Z dokumentu wynika, że pracownicy fundacji zarabiają średnio... 1 790,48 zł miesięcznie. Na dodatek jest to kwota brutto. Cóż, kokosów nie ma. Całe szczęście, że pracownicy mogą liczyć na nagrody. W 2020 roku wypłacono ich w sumie 109 tys. zł. Co ciekawe najwyższe jednorazowe wynagrodzenie dla jednego z pracujących wyniosło aż 11 674,14 zł. Ta wypłata nie należała jednak do nikogo z zarządzających fundacją na czele z o. Rydzykiem. Władze organizacji bowiem nie mogli liczyć na pensje.

Czym zajmuje się Fundacja Nasza Przyszłość?

Fundacja Nasza Przyszłość została powołana do życia w 1995 roku. Jest to polska organizacja z siedzibą w Warszawie, które ściśle współpracuje z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Dzięki niej światło dzienne ujrzało wiele książek oraz płyt CD i DVD związanych z toruńskimi nadawcami. Za jej pośrednictwem co roku pojawia się Kalendarz Rodziny Radia Maryja.

Zobacz także: Przemysław Czarnek odpowiada nauczycielom. Uszczypliwy komentarz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
koala
7 miesięcy temu
Pan prezes też nie zarabia, a wożą go po prostu limuzynami bo go nie stać.
w zębach ni...
7 miesięcy temu
Ja Tadzia podziwiam jak sobie podporządkował polityków .
ALKO
7 miesięcy temu
W KIT!!!
Sęk
7 miesięcy temu
Tadzik to jedno wielkie oburzenie, zgorszenie I grzech+ chorobliwa otyłość.
Mazur
7 miesięcy temu
Biedny aż mi go szkoda że w takiej biedzie i nędzy żyje 🤑💴💸🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
ala
7 miesięcy temu
Czarnek chyba przyszedł z kopertą na rozpoczęcie roku akademickiego, inaczej nie wypada, ojczulek czekał na to.
Hańba na wiek...
7 miesięcy temu
Ten tłuścioszek sieje zgorszenie I oburzenie w kraju. Przez niego wiele osób odeszło z kościoła.
usa
7 miesięcy temu
zostawcie ojca Ryzyka w spokoju ten czlowiek jest juz swiety ile znosi od was katorg odpowiecie przed Bogiem ojcie wszystko robi dla nas polakow ! jestescie antychrysty
vvvv.
7 miesięcy temu
Zawiść czy co.....
Zosia
7 miesięcy temu
Co wy chceta od o.Rydzyka ?
Lucyfer
8 miesięcy temu
Tedi pojął i realizuje moje nauki. Naśladujcie go.
Krytyk
8 miesięcy temu
Media co przejmują pieniądze i taka organizacja powinna bardziej widzieć kto jest w większych potrzebach. Krętactwo maciarstwo i zakłamanie.
Kubu
8 miesięcy temu
Bo to ich przyszłość
Ważka
8 miesięcy temu
Większość z nas pracuje za darmo, szczególnie posłowie europarlamentu, Tusek no i Sikorski i jakoś nikomu to nie przeszkadza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić