oprac. Jakub Ceglarz| 

Tłumy na plaży we Władysławowie. GIS zapowiada kontrole

11

Zdjęcia zatłoczonej plaży we Władysławowie z ostatniego weekendu obiegły media w całej Polsce. - Będziemy wysyłać kontrole w miejsca turystyczne - zapowiedział Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Tłumy na plaży we Władysławowie. GIS zapowiada kontrole
(Kacper Kowalski / Forum)

Pinkas był gościem programu "Money. To się liczy". Odnosił się do obrazków z weekendu, szczególnie znad polskiego morza.

Choćby we Władysławowie plaże były wypełnione po brzegi i nikt nie myślał o zachowywaniu dystansu społecznego. Ani tym bardziej o noszeniu maseczki. Co na to Główny Inspektor Sanitarny?

Nie wszyscy muszą plażować w jednym miejscu, wystarczy odejść trochę lub rozstawić parawan. Nie może by sytuacji, gdy dosłownie jedna osoba jest koło drugiej - komentował Pinkas.

I zapowiada kontrole w nadmorskich kurortach. - Będziemy wysyłać kontrole w miejsca turystyczne. Będziemy prowadzić zmasowane akcje edukacyjne - zapowiada. W dalszej kolejności może skończyć się na mandatach i wysokich karach dla osób, które nie przestrzegają zaleceń.

Pinkas podkreślał jednocześnie, że takie zachowanie może się odbić negatywnie na naszych bliskich, gdy już wrócimy z urlopu.

Z takich wakacji możemy przywieźć wirusa, który może być groźny dla naszych rodziców czy dziadków. Nie chcemy, aby te wakacje zakończyły się tragedią, którą wywołaliśmy naszym brakiem rozsądku - komentował Główny Inspektor Sanitarny.

Zobacz także: Obejrzyj: Tłumy na plaży we Władysławowie. "Nie może być takich sytuacji"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić