Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

"Wdzięczni podatnicy". Taką kartkę powiesili w cukierni w Myślenicach

391
Podziel się:

Galopująca inflacja dała się we znaki Polakom. Rząd chcąc załagodzić skutki drożyzny, wprowadził tzw. tarczę antyinflacyjną. Na jej mocy wyzerowano stawki VAT m.in. na żywność, o czym sklepy mają obowiązek teraz informować. Cukiernia z Myślenic postanowiła wykpić ten pomysł władz, wywieszając wymowną kartkę. Uderzono też w Polski Ład.

"Wdzięczni podatnicy". Taką kartkę powiesili w cukierni w Myślenicach
Taką kartkę wywieszono w myślenickiej cukierni (Getty Images, Twitter)

Inflacja dała w kość Polakom. Rosną ceny podstawowych produktów spożywczych oraz przede wszystkim prądu oraz gazu. Mocno dostało się przedsiębiorcom, których rachunki wzrosły kilkaset razy. Dla wielu z nich okazało się do gwoździem do trumny i musieli zamknąć swoje biznesy.

W ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej tymczasowo obniżono do zera VAT na podstawowe artykuły, które wcześniej objęte były pięcioprocentowym podatkiem. Przedsiębiorców zobowiązano do umieszczenia w widocznym miejscu stosownego komunikatu.

Cukiernia w Myślenicach postanowiła zakpić z pomysłów rządu. Pojawia się oczywiście informacja o Tarczy Antyinflacyjnej, jednak poniżej pojawia się druga kartka, która przedstawia realny stan polskich przedsiębiorców.

Dzięki decyzjom rządu pana Mateusza Morawieckiego, w naszej cukierni energia elektryczna podrożała o 130 procent, gaz o 200 procent - czytamy na kartce cukierni.

Przedsiębiorca krytykuje Polski Ład

Właściciele lokalu w Myślenicach zakpili także z Polskiego Ładu. W teorii to plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19. Miał zmniejszyć nierówności społeczne i stworzyć lepsze warunki do życia dla wszystkich obywateli.

A jak wygląda praktyka? Cukiernia informuje, że wspomniany Polski Ład zamiast obniżek, wprowadził podwyżkę podatków oraz składek ZUS.

Panie premierze dziękujemy za niszczenie polskich przedsiębiorstw i rzemiosła. Wdzięczni podatnicy - czytamy na końcu wpisu cukierni.
Zobacz także: Aleksandra Król miała jechać po medal. "Taki sposób motywacji na niektórych działa"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(391)
pinokio
6 miesięcy temu
wyznawcy pisu wolą być okłamywani dla nich miska ryżu wystarczy. ciekawe jak długo wytrzymają i będą składać hołdy Kaczyńskiemu
Takisobie
6 miesięcy temu
Każdy jest kowalem swojego życia. Ja nie narzekam. Ale zaczynałem od ukończenia szkół. Potem pracowałem w firmach, podglądałem i uczyłem się. Potem dopiero założyłem firmę. Zainwestowałem 60 tysięcy PLN teraz mam 6 mln PLN sprzedaży.Firma zatrudnia 15 osób istnieje już 22 lata i nigdy kredytu nie wzięła. Auta w leasing też nie wziąłem.Nadwyżkę tego co zarobiłem inwestowałem w halę, magazyn i maszyny. Firma zajmuje się produkcją wyrobów które sami projektujemy.I sami sprzedajemy. W dodatku produkcję mamy zdywersyfikowaną w 3 różnych kierunkach. W razie kryzysu ludzie z jednego kierunku zarobią na tych z drugiego który jest w kryzysie. A czasem wszystkie 3 kierunki zysk przynoszą. I nie muszę się martwić o spłatę rat czy innych czynszów czego wszystkim życzę.
40-latek
6 miesięcy temu
Jakby nie COVID, to byłbym poza polskim podatkowym. Więc jak tylko propaganda się skończy, to ode mnie wyznawcy PiS nic nie dostaną z mojej ciężkiej pracy!
Pokolenie
6 miesięcy temu
Tak dobrze to dlaczego rachunki za opłaty, w sklepie takie wysokie? Idąc ulicą widzę ogłoszenia na sklepach wynajmę lub sprzedam lokal, dlaczego córka po studiach wysyła dziennie po kilkanaście CV i jakoś pracy nie może dostać nadmienię w dużym mieście ponoć nie ma bezrobocia, chyba tylko po znajomości, matka samotnie wychowująca dziecko spróbuj iść dostać jakąkolwiek zapomogę graniczy z cudem, a tyle frazesów się słyszy dopóki człowieka bezpośrednio nie dotknie, tylko podwyżki, ale z naszych kieszeni
Livet
6 miesięcy temu
Proponuję podnieść 500+ do 800+ niech patologia ma,a jak?😉I niech nikt do roboty nie chodzi,bo po co?Patola nie chodzi i ma.Więc my również przestańmy pracować,żeby mieć.Oby tak dalej,a na polskim ładzie wyjdziemy jak wiadomo kto na mydle...pozdrawiam
hehe
6 miesięcy temu
Podnoście ceny i się nie bójcie. Jedyne co przemówi do pisuarów to chudszy portfel i ceny wyższe niż rozdawnictwo rządu.
wiesio
6 miesięcy temu
Suweren bierze w zad za swoje decyzje wyborcze i teraz płacze. Daliście władzę nieudacznikom, głupolom i złodziejom to teraz nie ujadajcie. Nadstawiajcie zadki na kopniaki waszej idiotycznej, złodziejskiej mafii. I dobrze wam tak! Jeszcze jedna taka decyzja i rozpirzą ten kraj dokładniej niż zaborcy.
Wojtek
6 miesięcy temu
Nauczyciele mieli mieć podwyżki żenujących pensji, a mają obniżki!!! Polski nieŁAD. PIS do wymiany!!!
Patriota
6 miesięcy temu
Morawiecki - oddawaj moje pieniądze!!!!
Agata
6 miesięcy temu
Lepsze warunki dla wszystkich? Zabierając wynagrodzenie tym lepiej sytuowanym, żeby czasem nie zarobili za dużo, podnosząc stopy procentowe kredytów, powodując, że ludzie będą mieli w 2023 roku ogromne niedopłaty podatków? Oni tylko zadbali o swoich, żeby Obajtek mógł się na pałacykach wzbogacić, żeby politycy nie byli stratni na Polskim Ładzie, to podnieśli górna granicę ulgi dla klasy średniej z 11.141 do 12.800, bo 12.800 to kwota uposażenia posła. Złodzieje i kłamcy!!!!
j-52
6 miesięcy temu
to Nie ! RZĄD okrada podatników , czy konsumentów ! To SUWEREN przy urnie wyborczej wybrał Narodowi takich właśnie hochsztaplerów i szubrawców , miast poczciwych polityków . Wybrał Sektę nieudaczników katoholików z szumną nazwą ,, pis '' . I tak to pies zadarłszy nogę - olał taki ład , narodzik z takim suwerenem
money
6 miesięcy temu
a gdzie jest KASA za CO2 - prze....... i sie Polacy dziwia jak dziecioki w kinie - zaden pacan z Paxcanowa nie potrafi wygegac gdzie jest KASA ????? Co2 - rozeszlo sie w KOSMOSIE
Bor
6 miesięcy temu
Chołptę pisowski wie swoje. Jest dobrze i będzie lepiej
Konsument
6 miesięcy temu
Jacy to niby z Was podatnicy jak całkowitą cenę za dany towar, produkt gotowy czy usługę płaci konsument który u was kupuje. Wy tylko jesteście pośrednikami w przekazywaniu podatku między nami klientami a budżetem Państwa. Na dodatek w tej całej cenie macie zwój zarobek który jest zawarty w cenie netto to do niej dolicza się podatek VAT. A żeby jeszcze było mało możecie sobie odliczyć niemal cały VAT naliczony czyli ten z zakupu materiałów z których wytwarzacie te produkty. Płacicie jedynie podatek dochodowy CIT który znowu zawiera się w tym co płacimy my czyli konsumenci. Jest to różnica pomiędzy przychodami a kosztami uzyskania przychodu co daje dochód z którego musicie zapłacić tylko 9% (dzięki PIS który ten podatek obniżył ale o tym w TVN jakoś cicho) a za waszego zbawcę Tuska było 19 %
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić