Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Wojewódzki i Palikot skazani. Domaga się zwolnienia "Króla TVN"

30

Jan Śpiewak odniósł się do wyroku, który zapadł w sprawie reklamowania alkoholu przez Kubę Wojewódzkiego i Janusza Palikota. Działacz społeczny i aktywista cieszy się z rozstrzygnięcia i informuje, że dalej będzie składał zawiadomienia o działaniach mężczyzn.

Wojewódzki i Palikot skazani. Domaga się zwolnienia "Króla TVN"
Janusz Palikot i Jakub Wojewódzki skazani przez sąd. Jan Śpiewak nie ukrywa radości (AKPA, Facebook, AKPA)

Przypomnijmy, że to właśnie Jan Śpiewak złożył zawiadomienie do prokuratury. Aktywista zawiadomił śledczych o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego nielegalnej reklamy alkoholu.

Wojewódzki i Palikot wstawili na swoje media społecznościowe zdjęcie z produkowanym przez siebie alkoholem. Zostali za to skazani w trybie nakazowym karą grzywny — dziennikarz będzie musiał zapłacić 70 tysięcy złotych, a były poseł i biznesmen: 80 tysięcy.

Jan Śpiewak zadowolony z wyroku

Śpiewak odniósł się do sprawy na swoim profilu na Facebooku. W mocnych słowach opisał zachowanie Wojewódzkiego i Palikota.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Europoseł ostrzega. "Na unijnej polityce tuczą się Chiny"
Wielu nie wierzyło, ale udało się. Sąd po moim zawiadomieniu nie miał wątpliwości, że Wojewódzki i Palikot to kryminaliści! Sprawa była na tyle oczywista, że skazał ich w trybie nakazowym za reklamy alkoholi! To koniec bezkarności alkopatusów i karteli alkoholowych, którzy na krzywdzie ludzi zbijają fortuny - stwierdził aktywista.

Jednocześnie zachęcił aktualnych pracodawców Kuby Wojewódzkiego do... rozwiązania umowy z dziennikarzem.

Nie wyobrażam sobie, żeby TVN i Tygodnik Polityka zatrudniali dalej (...) Media, które tyle mówią o walce o praworządność i demokracje, muszą dawać przykład. Liczę, że rozwiążą umowy z Jakubem Wojewódzkim w trybie natychmiastowym.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jednocześnie Jan Śpiewak nie ma zamiaru odpuścić. Planuje składać kolejne zawiadomienia do prokuratury. Podkreśla, że m.in. Palikot zamieścił w sieci około stu kolejnych nielegalnych reklam.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić