aktualizacja 

Wygrał potężną kasę. Niestety, wszystko przeszło mu koło nosa

51

Szokująca historia. Pewien gracz wygrał w loterii aż 36 mln dolarów (ponad 144 mln zł). Niestety, nie zobaczy nawet części tej nagrody. Dlaczego fortuna przeszła mu koło nosa? Już wszystko jasne.

Wygrał potężną kasę. Niestety, wszystko przeszło mu koło nosa
Nieprawdopodobna historia z USA (Getty Images, Drew Angerer)

15 stycznia 2023 roku pewien gracz skreślił sześć właściwych liczb (8, 39, 42, 57, 63, 7) w amerykańskiej grze "Mega Millions". Jest to odpowiednik polskiego Lotto.

Szansa na odniesienie sukcesu wynosiła 1 do 302 milionów. Wszyscy zastanawiali się, kim jest szczęśliwiec, który skreślił właściwe numerki.

Ale ten nadal się nie ujawnia. Teraz już powinien tylko liczyć na to, aby nigdy nie dotarła do niego ta wiadomość: "Twój okres odbioru należności już minął" - podkreśla "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co zrobi Duda na emeryturze? Zdania są podzielone

Firma loteryjna z Florydy już oficjalnie ogłosiła, że minął termin odbioru fortuny. Zgodnie z zasadami, gracz miał 180 dni na odebranie wygranej. Tego jednak nie uczynił - nie reagował m.in. na publiczne apele. Dlaczego? Nie wiadomo.

Kto dostanie miliony?

Co się stanie z potężną nagrodą? Bardzo możliwe, że skorzystają... uczniowie!

Według stacji telewizyjnej Fox, prawo Florydy stanowi, że 80 procent nieodebranych wygranych trafia na cele edukacyjne. Z dodatkowych funduszy korzystają szkoły, uczelnie. W ten sposób są finansowane również stypendia dla zdolnych uczniów i studentów - zauważa "Fakt".

A co z resztą? Pozostałe 20 proc. ma wrócić do puli loterii.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić