Zacznie się od stycznia. Studio Lotto wprowadza zmiany
Od stycznia 2026 roku Studio Lotto będzie funkcjonować w odświeżonej formule, z większym naciskiem na sam przebieg losowań. Wprowadzone zmiany mają uwypuklić rolę maszyn losujących oraz charakterystycznych głosów komentatorów towarzyszących transmisjom.
Od 1 stycznia 2026 roku zmieni się formuła Studia LOTTO. Nowa odsłona ma koncentrować się przede wszystkim na samym procesie losowania, ze szczególnym uwzględnieniem pracy maszyn losujących oraz ciągłej obecności kamer. Jak informuje Totalizator Sportowy, zmiany są odpowiedzią na obserwowane preferencje graczy, którzy coraz większą wagę przykładają do wyników losowań, a nie do ich oprawy.
Brutalne pobicie. Wszystko nagrywali telefonem
Losowania będą realizowane w nowych pomieszczeniach studia, wyposażonych w kamery oraz urządzenia losujące. Cały proces nadzorować będzie realizator pracujący z reżyserki, a przebieg losowania uzupełni głos lektora, w tym Conrado Moreno. Losowania nadal będą odbywać się dwa razy dziennie - o godzinie 14:00 i 22:00 - jednak transmitowane będą wyłącznie losowania wieczorne.
Wprowadzone rozwiązania mają na celu automatyzację oraz skrócenie czasu trwania losowań. Według Totalizatora Sportowego format studia jest regularnie analizowany i modyfikowany.
Studio LOTTO zadebiutowało w 1973 roku na antenie Telewizji Polskiej. Na przestrzeni lat losowania emitowano w różnych kanałach, a od 2010 roku ponownie w TVP3. Obecna formuła funkcjonuje od 2014 roku. Dotychczasowe zmiany dotyczyły głównie scenografii i prowadzących, natomiast od 2026 roku nacisk położono na rozwiązania techniczne.
Losowania będą dostępne zarówno w telewizji, jak i w internecie - na stronie internetowej oraz na platformach streamingowych i w mediach społecznościowych.