Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Zakaz wjazdu do USA. Trump ogłosił nową listę krajów

223
Podziel się:

Od 18 października obywatele trzech kolejnych krajów nie będą mogli wjechać do USA na mocy nowego prawa wprowadzonego przez Donalda Trumpa. Do Iranu, Libii, Syrii, Jemenu i Somalii dołączyły Korea Północna, Wenezuela i Czad.

Zakaz wjazdu do USA. Trump ogłosił nową listę krajów
(PAP/EPA, OLIVIER DOULIERY)

Dodanie trzech krajów do listy to niejedyne zmiany. Donald Trump z nowej wersji ustawy antymigracyjnej wykreślił Sudan. Podtrzymano też decyzję z marca o tym, żeby na liście nie znalazł się ponownie Irak - podaje Agencja Reutera. Prezydent USA zapowiedział jednak, że jego obywatele pragnący przyjechać do Stanów Zjednoczonych, będą bardzo dokładnie sprawdzani.

Zapewnienie Ameryce bezpieczeństwa jest moim największym priorytetem. Nie będziemy wpuszczać do kraju tych, których nie możemy odpowiednio sprawdzić - napisał Donald Trump na Twitterze tuż po ogłoszeniu nowej listy.

Ustawa zakazująca wjazdu do USA obywatelom niektórych krajów wciąż budzi kontrowersje. Skomentowali ją już przedstawiciele organizacji broniącej praw człowieka Amnesty International USA.

To bezsensowne i okrutne zakazywać wjazdu wszystkim obywatelom krajów, z których ludzie uciekają przed przemocą, której rząd USA chciałby uniknąć - czytamy w oświadczeniu.

*W nowej wersji ustawy w oczy rzuca się przede wszystkim jedna rzecz. *Po raz pierwszy znalazły się na niej kraje niemuzułmańskie - Korea Północna i Wenezuela. To zmiana wyraźnie widoczna, ponieważ Donald Trump podczas swojej kampanii prezydenckiej atakował właśnie wyznawców islamu i to im groził kategorycznym zakazem wjazdu do USA.

Pierwsza wersja ustawy antyimigracyjnej weszła w życie w marcu tego roku. Od razu spotkało się to z ogromnym sprzeciwem. Ludzie protestowali na ulicach, na lotniskach panował chaos, a sędziowie nie zgadzający się z Trumpem szukali luk w prawie, żeby zakaz obejść.

Zobacz także: Zobacz też: Szokujący tweet Donalda Trumpa

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić