Zawrotne zarobki prezydenta Wałbrzycha. Ta kwota zwala z nóg

199

Tylko w tym roku prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zarobił około 500 tysięcy złotych! To bez wątpienia zawrotne zarobki. Jak doszło do tego, że na jego konto trafiło aż tak dużo pieniędzy?

Zawrotne zarobki prezydenta Wałbrzycha. Ta kwota zwala z nóg
Roman Szełemej (Facebook)

"Super Express" podaje, że Roman Szełemej z wykształcenia jest kardiologiem. Na co dzień zarządza Wałbrzychem, ale mimo to znajduje czas, by dorobić w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Wspomniane źródło donosi, że od stycznia do lipca tego roku Szełemej zarobił w szpitalu aż 402 tys. zł. W lipcu jego wynagrodzenie sięgnęło natomiast 109 tys. zł.

Skąd tak pokaźna kwota? Szpital wyjaśnił "SE", że złożyło się na to kilka czynników - wypłata, premie oraz nagroda jubileuszowa o wysokości... 82 tys. zł!

Ujawniono również, że w szpitalu Szełemej pracuje tylko na pół etatu. Gdy wyrobi godziny przewidziane w umowie, to ma dodatkowo płacone za pozostały czas.

Wysokość mojego wynagrodzenia wynika głównie z dyżurów na SOR, które brałem bardzo często, z uwagi na braki kadrowe, a także z nagrody za 35 lat pracy - wyjaśnia Szełemej, cyt. przez "SE".

Ile zarabia prezydent Wałbrzycha?

Oczywiście Roman Szełemej otrzymuje również wynagrodzenie za pełnienie funkcji prezydenta Wałbrzycha. Ono też jest niemałe, choć przy dochodach ze szpitala wygląda bardzo skromnie. Chodzi o przeszło 10 tys. złotych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić