Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Zrób choince "próbę igieł". Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz

7
Podziel się:

Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez choinki. Nic więc dziwnego, że stoiska ze świerkami i jodłami przeżywają prawdziwe oblężenie. Dr Włodzimierz Kita z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w rozmowie z "Faktem" podpowiada, jak wybrać idealną choinkę.

Zrób choince "próbę igieł". Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz
Na co zwracać uwagę przy wyborze choinki? (YouTube)

Choinka to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Niektórzy decydują się na sztuczne drzewko, inni wybierają żywe - najczęściej świerk lub jodłę.

Każdemu podoba się co innego. Jeśli jednak zdecydujemy się na żywego iglaka, warto sprawdzić, czy drzewko jest zdrowe i nie straci wszystkich igieł zaraz po Wigilii - powiedział "Faktowi" dr Włodzimierz Kita z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Idealna choinka. Przed zakupem zrób próbę igieł

Ekspert radzi, by przed kupnem choinki zrobić "próbę igieł". By sprawdzić stan igieł, wystarczy przejechać ręką po gałązce.

Kiedy po gałązce delikatnie przejedziemy ręką pod włosy, igły świeżo ściętej choinki będą się trzymać. Spadną najwyżej dwie, trzy. Jeśli jednak wypadnie wiele igieł, to znak, że nie nacieszymy się drzewkiem zbyt długo - wyjaśnia dr Kita w rozmowie z "Faktem".

Ważna jest także ziemia w doniczce. Jeśli jest zbyt świeża, może to oznaczać, że drzewko dopiero co zostało przesadzone i może mieć uszkodzone korzenie.

Jeśli w doniczce widzimy drobne organizmy, np. mech czy trawę, możemy być niemal pewni, że drzewko się przyjmie. To oznaka, że było wielokrotnie przesadzane, a jego korzenie są zagęszczone i zwarte - tłumaczy ekspert.

Warto zwrócić także uwagę na przebarwienia. "Jeśli pół drzewka jest zielone, a pół żółte, nie będziemy mieć z niego pożytku" - podkreśla Włodzimierz Kita.

Zobacz także: Przepis na bezowe choinki. Wystarczą tylko trzy składniki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Zalecam
5 miesięcy temu
Dodatkowo mając na uwadze bezpieczeństwo proponuję zrobic choince próbę ognia. To znaczy podłożyć pod nią od spodu jakiś ogień i obserwować czy się zajmie czy nie. Jeżeli ją przejdzie to śmiało można ją wstawić do domu.
Nemeczek
5 miesięcy temu
Proponuję postanowienie noworoczne: od 1 stycznia nie wchodzimy na o2. Za te coraz obleśniejsze koorewskie anonse.
Normalnie
5 miesięcy temu
No odkrycie Ameryki.
Giyd
5 miesięcy temu
W ubiegłym roku kupiłem choinkę w donicy (plastk), Cięźkie to, namęczyłem się... Choinka sypała igłami już po kilku dniach mimo podlewania. Przed wyrzuceniem usunąłem z donicy ziemię. Choinka była ordynarnie ucięta kilka cm pod ziemią, a cały korzeń, to były może dwie witki z nierówno uciętego pnia o średnicy ok 6-7 cm. Odradzam. Szkoda zdrowia.
Ola
5 miesięcy temu
Moja choinka w tym roku jest tak brzydka, że aż piękna w swojej brzydocie
jaman
5 miesięcy temu
Rzeź żywych drzewek na teutońską modłę jak co roku. A nie wystarczy trochę gałązek dla aromatu pod "symboliczną, tradycyjną" sztuczną choinkę,a drzewko niech rośnie dalej?
Jan Bez Maski
5 miesięcy temu
Jeszcze gorzej będzie, jeśli drzewko będzie w 1/3 zielone, w 1/3 żółte, a w 1/3 fioletowe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić