Dietetyczne napoje szkodzą bardziej, niż myślisz. Od razu przestań pić

Sztucznie słodzone napoje z dopiskiem "light" mogą być niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Z badań przeprowadzonych przez Boston’s University School of Medicine wynika, że picie tylko jednej puszki dziennie może mieć niezwykle poważne konsekwencje.

Obraz
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Kamil Karnowski

Osoby te są bardziej narażone na wszelkie formy udarów. To aż trzy razy większe prawdopodobieństwo niż w przypadku ludzi pijących jedną puszkę takiego napoju, ale tygodniowo, a nie dziennie.

Nie tylko udarów fani dietetycznej coli powinni się obawiać. Ci, którzy piją jej naprawdę dużo, są też o 2,9 raza bardziej zagrożeni zachorowaniem na Alzheimera - donosi news.com.au.

Analizowaliśmy te napoje także pod kątem demencji. Jednak gdy wzięliśmy pod uwagę także czynniki takie jak palenie papierosów, dietę, aktywność fizyczną i ogólny tryb życia badanych, okazało się, że nie mają one związku z tą chorobą - napisali autorzy w raporcie opublikowanym w "Journal of the American Heart Association".

Problem "zera" kalorii. Dietetyczne napoje mają ich bardzo mało dzięki sztucznym słodzikom, które zastępują używany w tradycyjnych wersjach cukier. Jest to cenne dla tych, którzy starają się dbać o linię. Jednak substancje jak aspartam czy sacharyna mają bardzo zły wpływ na organizm.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie