Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Prawie wszyscy oddychamy skażonym powietrzem

26
Podziel się:

92 proc. całej ziemskiej populacji oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia - im biedniejszy kraj, tym większe skażenie.

Prawie wszyscy oddychamy skażonym powietrzem
(World Health Organization)

W Polsce powietrze zanieczyszczone jest o 2,5 raza bardziej, niż przewidują normy. Na tle państw europejskich nie wypadamy zbyt dobrze. Mniejsze skażenie notuje się np. w Niemczech czy Francji. Na szczęście jednak nie jest aż tak źle, jak na przykład w środkowej części Afryki, gdzie normy przekroczone są nawet 7-krotnie.

Mieszkańcy miast są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Jednak raport WHO stwierdza, że również na wsi powietrze zanieczyszczone jest powyżej dopuszczalnych norm. Dane dotyczą skażenia toksyną zwaną PM 2.5, w skład której wchodzą m.in. siarczany i dwutlenek węgla. Ich stężenie w niektórych częściach świata przekracza normę nawet siedmiokrotnie.

Tutaj znajdziecie całą interaktywną mapę przygotowaną przez WHO.

Zatrucie, które prowadzi do śmierci. WHO przypomina, że zanieczyszczenie powietrza nie jest problemem, który dotyczy tylko niektórych. Rocznie przez choroby, których przyczyną jest zatrute powietrze, na całym świecie umiera nawet 6 mln osób - informuje psych.org.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
POLAK
6 lat temu
tak bo w niemczech to ogolnie lepiej niz w polsce haha zalosne
Zbrozlo
6 lat temu
Po prostu Chiny i Indie trują na potęgę i się roznosi .
NIKt
6 lat temu
wyznawane przez ekologów twierdzenie: "człowiek jest największym zagrożeniem dla Natury, więc należy człowieka wytępić" jest w pełni popierane przez wyznawane przez "lekarzy" twierdzenie "najzdrowiej jest umrzeć"...
kolp
6 lat temu
Kompletne bzdury .Mieszkalem 18 lat we Francji w Alzacji.Powietrze tragedia .Zeby pooddychac trzeba bylo jechac w gory.Wokol miast wiecznie cos bylo czuc w powietrzu.
123
6 lat temu
dalej ludzie, hejtujcie UE za jej restrykcyjne normy, palcie plastiki w piecach, sprowadzajcie rzęchy z zachodu, wasze dzieci podziękują wam jak będą umierały na raka :)
Robert
6 lat temu
Totalne bzdury
ObudzcieSie
6 lat temu
Chemtrails- truja nas mikropylem met- baru i aluminium.
S.syny
6 lat temu
opryski,opryski i jeszcze raz co dzienne opryski tz. Chemtrails
pk1
6 lat temu
powietrze jest czystsze im bliżej oceanu, morza na zachodzie i północy. Podobno w Afryce są pożary i w ogóle coraz mniej drzew.
jodik
6 lat temu
Coś zapomnieli nanieść zanieczyszczenia Niemiec.
karolb86
6 lat temu
Intryguje mnie zanieczyszczenie przedstawione na granicy meksyku i usa, odcięte równo z linią graniczną. Czyżby meksykańskie powietrze nie przeszło odprawy paszportowej na granicy i dostało zakaz wstępu na teren usa?
zachary
6 lat temu
Przecież Niemcy wypuszczają do atmosfery 2/3 spalin z węgla na terenie UE..kto i ile za tę mapę zapłacił?
fge88
6 lat temu
a napisza O CHEMITRAILS NAD POLSKA - to truje
lolo
6 lat temu
bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura cwaniactwo które chce znowu wydoić biedniejsze kraje i wmawia im same głupoty Ja w Polsce nie narzekam na powietrze a w Niemczech zawsze mówię że nawet powietrze mają brudne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić