Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Za dużo alkoholu? Jest prosty trik, by nie bolała głowa

28

Wystarczy niezwykle prosta sztuczka, by oszukać ludzki umysł. To dzięki niej głowa nie będzie już tak bolała następnego dnia po imprezie.

Za dużo alkoholu? Jest prosty trik, by nie bolała głowa
(Pixabay.com)

Wystarczy pić z mniejszych szklanek i kieliszków. Badania, przeprowadzone na uniwersytecie Cambridge wykazały, że wypijemy mniej, jeśli alkohol będzie serwowany w mniejszych kieliszkach - informuje brytyjski "Mirror".

Rozmiar oszukuje ludzki mózg. Najprawdopodobniej, gdy kieliszek jest większy, podświadomie możemy myśleć, że jest w nim więcej do wypicia. Dlatego szybciej wypijamy jego zawartość i zamawiamy kolejną porcję. Naukowcy przeprowadzili specjalny eksperyment w jednym z brytyjskich barów. Zauważyli, że obroty knajpy wzrosły o 10 proc., gdy barmani serwowali podczas badania alkohol w większych niż zazwyczaj kieliszkach.

Alkohol zwiększa ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe. Każdego roku można by uniknąć aż 24 tys. przypadków w samej Wielkiej Brytanii, gdyby nikt nie pił alkoholu. Jeśli już ludzie muszą pić, to lepiej niech piją z mniejszych kieliszków - skomentowała szefowa projektu badawczego, Amanda McLean.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić