Co golili na znak żałoby? Kłopotliwe pytanie w "Milionerach"

5

W czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy" padło kłopotliwe pytanie. "Co starożytni Egipcjanie golili sobie na znak żałoby po kocie?" - dopytywał Hubert Urbański. Była to zagadka za ćwierć miliona złotych. Jak poradziła sobie uczestniczka?

Co golili na znak żałoby? Kłopotliwe pytanie w "Milionerach"
Hubert Urbański (AKPA)

Pod koniec lutego rozpoczął się trzynasty sezon programu "Milionerzy". W 617. odcinku teleturnieju padło między innymi pytanie za 250 tys. zł.

Co starożytni Egipcjanie golili sobie na znak żałoby po kocie? - zapytał Hubert Urbański.

Po chwili klasycznie wskazał cztery warianty: A. nogi, B. klatkę piersiową, C. brwi, D. głowę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowa obietnica Tuska. Polityk PO o szczegółach

Ostatecznie uczestniczka uznała, że nie poradzi sobie z tym pytaniem w pojedynkę. W związku z tym zadzwoniła do przyjaciela. Po konsultacji wybrała wariant C. Czy był to słuszny ruch?

Jak najbardziej tak! Żałobę po kocie Egipcjanie przeżywali bardzo mocno. Symbolem było natomiast golenie sobie brwi.

"Milionerzy". Najważniejsze zasady

W "Milionerach" prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio w wysokości tysiąca złotych oraz 40 tysięcy złotych).

Aby wygrać główną nagrodę, należy odpowiedzieć prawidłowo na dwanaście pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną, a opracowane jest na podstawie co najmniej dwóch prawidłowych źródeł. W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności" - przypomniano na oficjalnej stronie internetowej słynnego programu.

Teleturniej od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Polacy chętnie oglądają show, przy okazji sprawdzając swoją wiedzę. "Milionerzy" regularnie dostarczają niemałych emocji. Nie brakuje spektakularnych ruchów uczestników, ale i wielkich wpadek.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić