Jarosław Olechowski z nową posadą. Trafił do resortu Sasina

6

Jarosław Olechowski, który pod koniec kwietnia pożegnał się z funkcją szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ma już nową posadę. Olechowski z TVP trafił prosto do resortu Jacka Sasina. Czym się teraz zajmuje?

Jarosław Olechowski z nową posadą. Trafił do resortu Sasina
Jarosław Olechowski ma nową posadę. Z TVP trafił do resortu Jacka Sasina (Licencjodawca, AKPA)

Jak podała stacja RMF, a potwierdziła to w Ministerstwie Aktywów Państwowych Wirtualna Polska, Jarosław Olechowski ma już nową posadę. Dawny szef TAI, a także TVP3 i TVP Warszawa, został doradcą społecznym we wspomnianym ministerstwie kierowanym przez Jacka Sasina. Według informacji rozgłośni, Olechowski ma odpowiadać m.in. za komunikację społeczną.

Choć sam zainteresowany odmówił komentarza w sprawie, co nieco o jego nowych zawodowych obowiązkach i charakterze zatrudnienia powiedziało biuro prasowe MAP. Rzecznik resortu, Karol Manys, zaznaczył w rozmowie z WP m.in., że Jarosław Olechowski nie będzie pobierał wynagrodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"
- Jarosław Olechowski został powołany przez pana premiera na doradcę społecznego. Oznacza to, że nie pobiera wynagrodzenia. Z tego co się orientuję, ma zajmować się szeroko pojętą komunikacją społeczną - zdradził w rozmowie z WP rzecznik resortu aktywów państwowych.

Przypomnijmy, że Jarosław Olechowski pożegnał się ze stanowiskiem w TVP na skutek rywalizacji o wpływy w stacji po tym, jak we wrześniu odwołano Jacka Kurskiego. Jak ujął to w rozmowie ze wspomnianym portalem jeden z rozmówców, Olechowski "musiał zostać w końcu przycięty", bo "za bardzo się umacniał".

Jego następcą został Michał Adamczyk, jeden z gospodarzy "Wiadomości" TVP1. Nową rolę, szefa TAI i ośrodków regionalnych, będzie łączył z prowadzeniem głównego programu informacyjnego TVP.

Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić