Przemek Romanowski| 

Jest na ustach wszystkich. "Gigantyczny antysukces" najpopularniejszego polskiego filmu

153

Po raz pierwszy w historii polska produkcja znalazła się na długiej liście kandydatów do słynnych antynagród, które przyznawane są najgorszym filmom roku. ”365 dni” zostało ”docenione” w aż siedmiu kategoriach. Polski film jest zaliczany do grona faworytów.

Jest na ustach wszystkich. "Gigantyczny antysukces" najpopularniejszego polskiego filmu
Aktorzy wcielający się w głównych bohaterów "365 dni" mają szansę na wyróżnienie w kategorii "Najgorszy duet" (Materiały prasowe)

Golden Raspberry Award, w skrócie Razzie, to jedna z najsłynniejszych filmowych nagród. Po raz pierwszy Złote Maliny zostały przyznane w 1981 roku. Wśród wyróżnionych aktorów znalazł się wówczas m.in. Sylester Stallone, który w całej historii Złotych Malin legitymuje się największą liczbą nominacji.

Antynagrody przyznawane są zazwyczaj w przeddzień wręczenia Oscarów. Teraz poznaliśmy listę tytułów, które będą brane pod uwagę przy nominacjach do Złotych Malin. Z dumą możemy ogłosić, że znalazła się wśród nich polska produkcja.

"365 dni" ma szansę na nominacje w aż siedmiu kategoriach. W tym tej najważniejszej – najgorszy film roku. W uzasadnieniu wyboru filmu Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa członkowie fundacji napisali, że jest to polski remake "Pięćdziesięciu twarzy Greya", który na portalu Rotten Tomatoes, zbierającym recenzje z całego świata, otrzymał rzadką ocenę 0 proc. pozytywnych opinii oraz, że został uznany za tak obraźliwy seksualnie, iż 95 tys. subskrybentów Netfliksa podpisało petycję, aby usunąć go z oferty największego serwisu filmowego.

Zobacz także: "365 dni" - oficjalny zwiastun

"365 dni" z szansą na kilka Złotych Malin

Polska produkcja znajduje się obecnie w gronie dziesięciu tytułów wytypowanych do rywalizacji o Złotą Malinę w głównej kategorii. I wygląda na to, że na razie skupia na sobie najwięcej uwagi. Ale konkurencję ma mocną. Na liście znalazły się również takie tytuły, jak familijna produkcja ”Doktor Dolittle” czy komedia z Adamem Sandlerem ”Hubie ratuje Halloween”.

W sumie ”365 dni” jest typowany do Złotych Malin w siedmiu kategoriach:

  • Najgorszy film roku,
  • Najgorsza reżyseria - Barbara Białowąs i Tomasz Mandes,
  • Najgorszy aktor - Michele Morrone,
  • Najgorsza aktorka – Anna-Maria Sieklucka,
  • Najgorszy duet - Michele Morrone & Anna-Maria Sieklucka,
  • Najgorszy scenariusz – Tomasz Klimala, Blanka Lipińska, Tomasz Mandes,
  • Najgorszy remake.

Przypomnijmy, że "365 dni" był najpopularniejszym filmem w polskich kinach w 2020 roku. Obraz zgromadził około 1,65 mln osób. Ciekawe, czy widzowie, którzy obejrzeli erotyczny dramat Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa podzielają opinię krytyków przyznających Złote Maliny?

Oficjalne ogłoszenie nominacji do Złotych Malin nastąpi 14 marca 2021 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić