Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Nie żyje żona słynnego reżysera. Eleanor Coppola miała 87 lat

3

W wieku 87 lat zmarła Eleanor Coppola - żona Francisa Coppoli. Podobnie jak jej mąż pracowała w branży filmowej. Uznanie w środowisku przyniósł jej dokument "Serca ciemności" z 1991, w którym ukazuje kulisy powstawania "Czasu apokalipsy".

Nie żyje żona słynnego reżysera. Eleanor Coppola miała 87 lat
Zmarła Eleanor Coppola (z prawej) - amerykańska reżyserka, scenarzystka, producentka filmowa miała 87 lat. (Corbis via Getty Images, Stephane Cardinale - Corbis)

Eleanor Coppola była amerykańską reżyserka, scenarzystka i producentka filmową. Urodziła się 4 maja 1936 roku w Los Angeles, Kalifornia, jako Eleanor Jessie Neil.

Jest znana z wielu osiągnięć w świecie filmu, ale jednym z jej najbardziej znanych dzieł jest dokumentalny film "Serca ciemności" z 1991 roku, który jest retrospektywnym spojrzeniem na tworzenie filmu "Czas apokalipsy" przez jej męża, Francisa Forda Coppolę. Dokument oparto na jej własnych nagraniach i wrażeniach z planu - za tą produkcję dostała "telewizyjnego Oscara", jak często określa się nagrodę Emmy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak o konflikcie z Dodą. "To był najtrudniejszy moment mojej kariery"

Warto także wspomnieć, że Eleanor Coppola jest autorką książki "Notes on the Making of Apocalypse Now" (1995), w której dzieli się swoimi obserwacjami i refleksjami na temat procesu powstawania słynnego filmu "Czas apokalipsy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Heart of Darkness Trailer

O tym wspominają też przyjaciele oraz fani Coppoli:

Proszę nie piszcie tylko, że Eleanor Coppola była żoną Francisa Forda Coppoli. Była znakomitą reżyserką filmów dokumentalnych ("Serca ciemności") i autorką świetnej książki "Notes on a Life". Ogromnie utalentowana artystka. Niech spoczywa w pokoju - napisał Don Winslow, popularny amerykański nowelista.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Wielka szkoda z powodu odejścia Eleanor Coppoli, która nigdy nie otrzymała wystarczającego uznania za wszystko, co wniosła do warsztatu Coppoli - napisał jeden z komentujących.

Ponadto Eleanor Coppola była również zaangażowana w produkcję innych filmów, takich jak "Zaklinacz deszczu" (1997). Jej ostatnią produkcją była komedia romantyczna "Miłość to miłość to miłość" z 2020.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić