Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Obliczyli, ile kosztowałoby mieszkanie Moniki z "Przyjaciół"

1

Chociaż stworzono je w studiu na potrzeby serialu, fani "Przyjaciół" obliczyli według wskazówek dostępnych przez wszystkie jego odcinki, ile podobne mieszkanie kosztowałoby w dzisiejszych czasach.

Obliczyli, ile kosztowałoby mieszkanie Moniki z "Przyjaciół"
(Youtube.com)

Trzeba by na nie wydać ok. 4 mln dolarów. Nowojorski Manhattan, gdzie znajdowało się sławne mieszkanie, to bowiem jedna z najdroższych lokalizacji nie tylko Nowego Jorku, a całych Stanów Zjednoczonych. Obecnie średnia cena za metr kwadratowy to niespełna 70 tys. złotych. Dodatkowymi atutami mieszkania Moniki Gellar był balkon i wyjście na dach, a także widok na panoramę miasta.

Układ mieszkania odwzorowany przez jednego z graczy Simsów.

Czy to mieszkanie już wtedy było takie drogie? Autorzy obliczeń zwrócili uwagę na to, że serial, którego początki sięgają 1994 r., pokazywał zupełnie inny świat, niż teraz kreuje telewizja. Jego bohaterowie mieli średnie zarobki i nigdy nie byłoby ich stać na tak drogie mieszkanie (Monika odziedziczyła je po babci), jednak wtedy nie starano się za wszelką cenę pokazywać "bogatych ludzi sukcesu", a po prostu szczęśliwych i zmagających się ze znanymi wszystkim problemami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić