BOB| 

Pamiętacie Wilsona? Piłka ze słynnego filmu sprzedana za fortunę

10

Rekwizyty z najpopularniejszych filmów zawsze świetnie się sprzedają na aukcjach. Tym razem pod młotek trafił słynny przedmiot z filmu "Cast Away: Poza światem".

Pamiętacie Wilsona? Piłka ze słynnego filmu sprzedana za fortunę
Na zdjęciu "Pan Wilson" z Cast Away (YouTube)

Film "Cast Away: Poza światem" okazała się wielkim hitem, gdy trafił do kin w 2000 roku. Opowiada historię mężczyzny, który w wyniku katastrofy lotniczej trafia na bezludną wyspę. Główną rolę grał Tom Hanks, za co został potem nominowany do Oscara.

"Pan Wilson" sprzedany za fortunę

Miłośnicy tego dramatu ostatnio mieli okazję, aby kupić wyjątkowy rekwizyt z tej produkcji. Na aukcję trafiła piłka do siatkówki, którą główny bohater nazwał "Pan Wilson". Przedmiot był jedynym przyjacielem Chucka na bezludnej wyspie.

Filmowe pamiątki świetnie się sprzedają na aukcjach, ale nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. Eksperci liczyli, że piłka sprzeda się za maksymalnie 60 tys. funtów. Tymczasem walka o "Pana Wilsona" była tak zacięta, że zwycięzca zapłacił... 230 tys. funtów, czyli ponad 1,2 mln zł!

Nowy właściciel nawet niespecjalnie przejął się tym, że piłka jest już mocno sfatygowana. Jest bowiem wyjątkowa, bo nadal jest na niej twarz, którą w filmie główny bohater namalował własną krwią. W rzeczywistości była to bordowa farba.

Zobacz także: Wyjątkowa kolekcja Davida Bowie sprzedana za 24 miliony funtów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić