Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Arek Durka
|
aktualizacja

Skargi do KRRiTV na jubileuszowy koncert Pietrzaka. Marcin Wolski przesadził z żartami z uchodźców?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
194
Podziel się:

Koncert "Imieniny Pana Janka" transmitowany w sobotę w TVP wciąż wzbudza sensacje. Niesmaczne żarty i nadmierna pochwała rządu zniesmaczyła wielu widzów. Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zgłoszono już ponad 20 skarg na koncert, które dotyczą głównie wiersza o uchodźcach autorstwa Marcina Wolskiego.

Jan Pietrzak
Jan Pietrzak (PAP, Jacek Turczyk)

Co prawda wiersz przedstawiający wizję Warszawy, w której dominują muzułmani wyrecytował ze sceny Pietrzak, jednak napisał go Marcin Wolski, dyrektor TVP2.

"Wstajesz bez kaca wcześnie rano. Pozdrawiasz żony i rodzinę. A potem idziesz na Warszawę, Co w swojską zamienia się Medynę. Bazar na placach i alejach, Z góry muezini nawołują, Tam ścięto tysięcznego geja, Tu jakąś lesbę kamienują. Na krótkiej smyczy trzymasz córkę, Świadom łakomych oczu braci. Włożyła właśnie nową burkę, Wie - jak się puści, głowę straci. Leniwie sobie życie ciecze, Miast schabowego wcinasz kebab. Pięć raz dziennie pokłon Mekce, Niezbyt gorliwie, ile trzeba. Miast reklam pięknych moc wersetów Na ścianach domów się rozściela. W piątek z synami do meczetu, Co jest na Placu Zbawiciela. Strażnicy wiary w strojach khaki Ścigają zdrajców i dewiantów. Czy tego chciały postępaki Wpuszczając pierwszych imigrantów?"

Według informacji zdobytych przez wirtualnenmedia.pl, w skargach najczęściej pojawiają się zarzuty wyśmiewania imigrantów, którzy zmagają się z realną tragedią i zagrożeniem życia. Natomiast ustawa o radiofonii i telewizji jasno mówi, że dyskryminacja ze względu na narodowość i religię jest zabroniona.

- Dyrektor TVP 2 sugeruje, że uchodźcy lub/i imigranci po przybyciu do Polski zaprowadzą w niej krwawą dyktaturę, będą zabijać, wieszać, ścinać głowy, a także, że zakażą Polakom wyznawania ich własnej wiary. Tym samym dyrektor Wolski wznieca strach, niechęć, a nawet nienawiść wobec osób innych narodowości i innego wyznania. Tego typu "żarty" są tym bardziej obraźliwe, że jesteśmy niemal codziennie świadkami tragedii uchodźców z krajów afrykańskich, którzy próbują dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne. Mogą przyczynić się do kolejnych agresywnych zachowań wobec mieszkających w Polsce osób pochodzących z krajów arabskich - brzmi fragment jednej ze skarg.
Marcin Wolski nie rozumie zamieszania wokół słów jego wiersza, w rozmowie z serwisem powiedział, że nie rozumie osób, który zarzucają mu wyśmiewanie innych osób. - To nie jest wykład, elaborat, tylko utwór satyryczny, wizja humorystyczna. Satyra polega na wyolbrzymieniu. Równie dobrze można by zastanawiać się, dlaczego w rysunkach i komiksach pokazuje się kosmitów z antenką. Mój wiersz nie narusza dobrego smaku, nie szarga świętości - ocenia.

Satyryk i szef TVP2 dodaje, że odwołuje się tylko do pewnych archetypów i obyczajów krajów islamskich. - (...) W którym momencie wiersz nie jest zgodny z prawdą? Czy nie jest zgodne z prawdą, że w islamie jest kara śmierci za homoseksualizm? Że kamienuje się kobiety za nierząd? - mówi w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Koncert "Imieniny Pana Janka" był częścią obchodów 50-lecia działalności Kabaretu pod Egidą, którego twórcą jest Jan Pietrzak.

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: O co Marcin Miller poprosił Jacka Kurskiego?
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(194)
mikado
5 lata temu
postępowi i oburzeni. mam tylko jedno pytanie: od kiedy prawda jest grzechem?
AntyŁoś
5 lata temu
Pietrzak myśli ze to jak za PRL. Nie tędy droga panie artysta.
ell
5 lata temu
Jacy uchodźcy? to nie są żadni uchodźcy! Uchodźcy to ludzie opuszczający swój kra ze względu na zagrożenia wojenne lub represje polityczne i szukający azylu w pierwszym napotkanym bezpiecznym kraju!Ta szarańcza zaś to imigrańci ekonomiczni, którzy całymi tabunami walą do najbogatszych krajów Europy. wcale nie szukają bezpieczeństwa, tylko bogatego wygodnego życia na cudzy koszt!
Pis
5 lata temu
To wina tuska
zibi
5 lata temu
Pietrzak to PROSTAK - dziwię się że nawet pisowska TV jeszcze go toleruje ,ale z drugiej strony ta sama TV nie ma nic do zaoferowania ,,,, HaHAHA
Pepe
5 lata temu
Pietrzak zawsze spoko. Seksowny i mądry
bebe
5 lata temu
Żarty pana Pietrzaka są poniżej takiego poziomu, że powinien wreszcie iść na emeryturę
ja
5 lata temu
Błazen bo już nie kabareciarz powinien pomyśleć o zmianie zawodu.
gość 44
5 lata temu
"...Dyrektor TVP 2 sugeruje, że uchodźcy lub/i imigranci po przybyciu do Polski zaprowadzą w niej krwawą dyktaturę, będą zabijać, wieszać, ścinać głowy, a także, że zakażą Polakom wyznawania ich własnej wiary." i "...Tego typu "żarty" są tym bardziej obraźliwe, że jesteśmy niemal codziennie świadkami tragedii uchodźców z krajów afrykańskich, którzy próbują dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne..." - Odsyłam po raz kolejny do Szwecji, Francji, Anglii, Niemiec czy Holandii. Przekażcie wasze oburzenie rodzinie polskiego kierowcy który zginął pod Calle albo tym których "biedaki" z Afryki północnej ranili napadając na TIR-y. Cóż, kończy się w Afryce biznes piracki to trzeba czmychnąć do europy po socjal bo przecież im się należy bo tak powiedział Mahomet i rodzimy Imam. Brawo Panie Wolski.
MSSM
5 lata temu
Studnię należy wybudować jeszcze przed pożarem. … PS! 1, Mamy w całości sprawy b. ważny inny problem. Proszę koniecznie przeczytać nowelę H. Sienkiewicza „Za chlebem”. Jeden jechał do raju. Drugi napędzał wyjazd, bo się dorabiał na tym. Jak widać nawet z tego można uczynić biznes. 2, Mamy los chrześcijan opisany w powieści historycznej H. Sienkiewicza pt. „Qvo Vadis”. … Jak widać po interesach, owocach, faktach, wielu tragediach, całość problemu jest bardzo złożona i bardzo trudna. Dlatego zachęcam do kopania studni i budowy arki, jeszcze przed szkodą, bo po szkodzie to wszyscy są mądrzy, a wielu zmienia zdanie na korzystne dla siebie i krzyczy pod niebiosa, a nie mówiłem. Takich trzeba już dzisiaj obarczyć skutkami biorąc pod uwagę to, że co niektórzy już dzisiaj co drugi dzień mają inne zdanie. Koniunkturaliści (egoiści), dla takich dobro wspólne się nie liczy. Ważni są tylko oni, a po nich choćby potop, ale to już nie jest ważne. … Marian Stanisław Senderowski
MSSM
5 lata temu
Mówiono przy omawianiu lektur że dany pisarz, czy poeta, był świetnym obserwatorem życia. Potrafił wyciągać logiczne wnioski z otaczającej go rzeczywistości. Są to wybitne umiejętności. Następnie swoje spostrzeżenia i wnioski opisywał w swoich dziełach literackich. Włączam do takich tuzów wyżej wymienionych Panów (Jana Pietrzaka i Marcina Wolskiego). Takich należy słuchać, bo wiedzą co mówią. Trafiają w sedno sprawy. Rzadko się mylą. Jest nam potrzebna obrona konieczna. … Śpiewał kiedyś Waldemar Kocoń: „Kto dziś wolności nie szanuje, jutro mu plecy złoi bat”. A czy tego chcemy? Jeżeli nie, to musimy na początek zlikwidować fanatyzm i terror poprawności politycznej, czyli bat i knebel smagający rozum polityczny i robiący z rozumu sieczkę. Wychodzi na to, że: Arkę należy zbudować przed potopem, a Studnię należy wybudować jeszcze przed pożarem. … PS! 1, Mamy w całości sprawy b. ważny inny problem. Proszę koniecznie przeczytać nowelę H. Sienkiewicza „Za chlebem”. Jeden jechał do raju. Drug
MSSM
5 lata temu
pozwalał istnieć takim instytucjom jak Amber Gold - która okradała Polaków w imieniu prawa, prywatyzował majątek Polaków z Warszawy sprzedając budynki razem z lokatorami, traktował Polaków jak niewolników, nie budował w Polsce fabryk tylko wyprzedawał istniejące zbudowane przez cały Naród Polski – czyli pozbawiał Polaków dorobku dziejowego, dobytku, własności narodowej-polskiej etc. Zobowiązania takiego rządu są tyle warte, co zobowiązania wobec Stalina, czynione przez tzw. polski rząd i te zobowiązania nie mogą być brane pod uwagę. … Jest nam potrzebna logiczna, zdeterminowana, pragmatyczna a przede wszystkim propolska polityka i praca dla dobra wspólnego Polski i Polaków, gdzie będzie królowało Bezpieczeństwo Socjalne Narodu Polskiego. Jest takie powiedzonko, kto dmucha na zimne, ten się nie poparzy. W szkole mówiono o wybitnych pisarzach oraz poetach: Mówiono przy omawianiu lektur że dany pisarz, czy poeta, był świetnym obserwatorem życia. Potrafił wyciągać logiczne wnioski z otacza
MSSM
5 lata temu
Mam prawo nazwać takich ludzi antypolską nacją, wręcz groźną zarazą. Istnieje niebezpieczeństwo, że na wypadek jakiegoś nieszczęścia, które może nas dotknąć, nikt nie będzie chciał pomóc Polsce i Polakom. Dlaczego? Szczucie jest niebezpiecznym faktem. Szczuty pies pogryzie. Ale w tym przypadku winny jest nie pies, tylko ten co szczuje. … Nikt nie bierze pod uwagę, że Polacy przyjęli milion Ukraińców. Nie mamy tutaj żadnej solidarności ze strony Unii Europejskiej. Żadnej! … Wcześniej przyjęliśmy Czeczeńców. To także jest niezauważalne przez UE. … Jest sprawa zobowiązań przyjęcia najeźdźców: Zobowiązania poprzedniego rządu, który nie dbał o Polskę i Polaków, podnosząc między innymi wiek emerytalny, który chciał sprywatyzować całkowicie polską służbę zdrowia, chciał sprzedać polskie lasy, chciał zlikwidować PLL LOT, zniszczył polskie stocznie, pozwalał istnieć takim instytucjom jak Amber Gold - która okradała Polaków w imieniu prawa, prywatyzował majątek Polaków z Warszawy sprzedając budy
MSSM
5 lata temu
nie radzą sobie nawet z ochroną własnych granic i obroną własnych obywateli, których najeźdźcy zaczynają już mordować. Trzeba stwierdzić i ogłosić, że kto przyjmuje takich ludzi, to musi ich pobyt finansować na koszt własny i własnej rodziny, a nie biednych Polaków. Tymi kosztami muszą być także objęci członkowie rodzin (pochodzący z tzw. łączenia rodzin /pączkowanie/) i ponosić wszystkie konsekwencje prawne. Polacy muszą przestrzegać prawa, to muszą i goście na równi z Polakami. … Twór o nazwie UE był dobrym pomysłem, ale tylko jako Europa Ojczyzn lecz w obecnym stanie jest to kocioł w którym biała rasa niszczy sama siebie, to wróg chrześcijaństwa, to siedlisko mieszanki ideologicznej multi-kulti, to gender czyli promowanie i wcielanie w życie rozdwojenia jaźni gdzie istnieje jakaś płeć kulturowa, to niszczenie rodzin i zakaz wychowywania dzieci na rzecz takiej idei jak róbta co chce ta. To LGBT i parady równości. To niszczenie człowieka od najmłodszych lat seksem rozpoczynającym się
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić