Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski| 

"Wiadomości" TVP oficjalnie przeszły do historii. Zapowiedziano nowy program

193

Telewizja Polska nie wyemitowała swoich flagowych serwisów informacyjnych. Była to zaledwie cisza przed burzą. O godzinie 19:30 w stałej porze emisji "Wiadomości" widzowie obejrzeli zapowiedź nadchodzących zmian, które zostaną wprowadzone w czwartek.

"Wiadomości" TVP oficjalnie przeszły do historii. Zapowiedziano nowy program
Marek Czyż zapowiedział pojawienie się nowego programu informacyjnego w TVP (TVP Stream)

W Telewizji Polskiej w środę działo się bardzo dużo, mimo tego, że zostało pokazane niewiele. Jeszcze przed południem sygnał TVP Info został nagle przerwany. Widzów zaskoczyło również niewyemitowanie planowanego na godzinę 12:00 bocznego wydania "Wiadomości".

Ramówka informacyjnego kanału została całkowicie wywrócona do góry nogami. W miejsce planowanych magazynów publicystycznych i programów newsowych, pojawił się program "Jedynki". Przykładowo zamiast "Serwisu Info Dzień" "wypuszczono" powtórkowy odcinek serialu historycznego "Korona królów. Jagiellonowie", a w godzinach popołudniowych publiczność TVP Info miała możliwość przypomnienia sobie losów bohaterów kultowego "Rancza".

Widzowie TVP nie mieli okazji dowiedzieć się niczego na temat aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Zamiast premierowych wydań "Teleexpressu" i "Panoramy" pojawiła się tylko plansza z logiem i fragmentem oprawy świątecznej.

Równocześnie do mediów zaczęły przedostawać się informacje o pojawieniu się w siedzibie Telewizji Polskiej członków redakcji nowego serwisu informacyjnego. Wszystko to zwiastowało rychłe zmiany, których efekty mieliśmy zobaczyć o godzinie 19:30.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Telewizja Polska zapowiedziała nowy program informacyjny

Jeszcze przed wybiciem długo wyczekiwanej pory internauci spekulowali, czego można się spodziewać po włączeniu wieczorem TVP1. Pierwsze wydanie nowego serwisu? "Wiadomości" w dotychczasowym kształcie? Bufor, podobnie jak o 17:00 i 18:00 na antenach głównych stacji Telewizji Polskiej?

Tuż po zakończeniu emisji teleturnieju "Jeden z dziesięciu" i następującego po nim bloku reklamowego widzowie wysłuchali "orędzia" dziennikarza Marka Czyża, związanego z publicznym nadawcą do 2016 r.

Dzień dobry Państwu. Jak Państwo z pewnością zauważyli, zaszły pewne zmiany, więc mają Państwo prawo oczekiwać wyjaśnień, więc pozwolą Państwo, że wyjaśnię. Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. Czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji, dlatego proponujemy Państwu, jak sądzę, uczciwą umowę - wprowadził widzów.

Dziennikarz użył kwiecistych, wysublimowanych porównań odnoszących się do świata malarstwa, jak i... kulinariów.

Od jutra "Wiadomości" będą Państwu prezentowały fotografie świata i dnia, z wszystkim, co przyniesie. Fotografie, a nie obraz, bo to nie jest to samo. Obraz w tych studiach malowano przez 8 lat wyłącznie starannie dobranymi barwami. I zapewniam Państwa, że to się właśnie kończy. Zamiast propagandowej zupy chcemy Państwu zaproponować czystą wodę. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. I obiecuję Państwu, że to się właśnie od teraz zaczyna - zapowiedział prezenter.

Marek Czyż dodał, że od czwartku widzowie zobaczą "informacyjny program Telewizji Polskiej" bez podawania jego oficjalnej nazwy. Zapewnił jednak, że nastąpi to "niezawodnie o 19:30".

Zamierzacie oglądać?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić