Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Znany youtuber rozsławia "Seksmisję" na cały świat. Polacy zachwyceni

28
Podziel się

Kanał "Mystery Recapped", który obserwuje ponad milion internautów z całego świata, opublikował recenzję polskiej komedii "Seksmisja". Polacy są zaskoczeni, że kultowy film nawet po tylu latach dociera do coraz nowych grup odbiorców. "Jestem tak szczęśliwy, że widzę to tutaj" - komentują.

Znany youtuber rozsławia "Seksmisję" na cały świat. Polacy zachwyceni
Znany Youtuber promuje "Seksmisję" na cały świat (kadr z filmu)
bFdKLnhh

Prawie każdy z nas chociaż raz oglądał tę komedię w reżyserii Juliusza Machulskiego. Film zdobył wiele nagród, głównie w krajach socjalistycznych. Okazuje się jednak, że po wielu latach nadal nie stracił na aktualności, a ponadto dociera do coraz nowszych grup odbiorców.

"Seksmisja" na znanym kanale YouTube

Znany youtuber, który prowadzi swój kanał o nazwie "Mystery Recapped", gdzie opowiada o różnych filmach fantastycznonaukowych, opublikował swoją recenzję "Seksmisji". W nagraniu streszcza po angielsku całą fabułę komedii.

bFdKLnhj

W filmiku widzimy również kultowe już sceny z "Seksmisji" z udziałem m.in. Jerzego Stuhra, Olgierda Łukaszewicza, czy Beaty Tyszkiewicz. Recenzja "Mystery Recapped" ukazała się w niedzielę, ale mniej niż dobę później ma już 774 tys. wyświetleń. Ma też ponad 28 tys. polubień.

"Nie spodziewałem się"

To, że tak znany youtuber docenił polską klasykę, zachwyciło Polaków, którzy zaczęli zostawiać pod nagraniem liczne komentarze. "Oceniasz tak dużo filmów, ale nie spodziewałem się, że zobaczę tutaj akurat ten!" - pisze jeden z komentujących.

bFdKLnhp
Serio, to świetny film. Powstał w czasach komunizmu, ale jest w rzeczywistości parodią tamtych czasów, ale jest nadal aktualny - pisze inny.
Jestem tak szczęśliwy, że widzę to tutaj - dodaje trzeci.

Kanał "Mystery Recapped" istnieje od lipca tego roku, ale rozwija się w rekordowym tempie. W chwili publikacji artykułu ma już 1,16 mln obserwujących. Na kanale pojawiają się recenzje i opisy różnych filmów, głównie fantastycznonaukowych.

bFdKLnhq

"Seksmisja" filmem kultowym

"Seksmisja" powstała w 1983 roku. Bohaterami filmu są zahibernowani w 1991 roku Maks (Jerzy Stuhr) oraz Albert (Olgierd Łukaszewicz), którzy budzą się w 2044 roku po wojnie w totalitarnym świecie pozbawionym mężczyzn.

Film po premierze odniósł zauważalny sukces frekwencyjny, stając się przebojem także w Niemieckiej Republice Demokratycznej oraz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

bFdKLnhr

"Seksmisja" została również nagrodzona Srebrnymi Lwami Gdańskimi na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i Złotą Kaczką w plebiscycie czasopisma "Film" i dosłużył się miana filmu kultowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKLnhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Olka
4 tyg. temu
Serio nie wiecie dlaczego akurat teraz ten film? Nie widzicie podobieństwa w globalnym oszustwie,"skażeniu", kombinezonkach?
opcja
2 miesiące temu
Emitowac Czarnkowi od rana do wieczora,moze mu sie priorytety poprzestawiaja na wlasciwe
SEKSMISJA
2 miesiące temu
TEN FIM ZASLUGUJE NA POWSZECHNE ROZPOWSZECHNIANIE. KULTOWO PORUSZA WIELE TEMATOW AKTUALNYCH OD ZARANIA SWIATA... Z HUMOREM DAJE WIDZOWI DO MYSLENIA
bFdKLnhL
Locke
2 miesiące temu
Szanowny panie "Polaku". Idź do lekarza psychiatry. Jest szansa że ci pomoże.
WódkiDajta
2 miesiące temu
Jestem Polakiem i wiem jedno jak każdy z nas dostanie milion to będzie szalał ze szczęścia a to ? Kogo to obchodzi ? Jak Kaczyński zemrze i spadną ceny tez będziemy się cieszyć jak zaczniemy zarabiać więcej i płacić mniej to będziemy się cieszyć jak będziemy mogli decydować o naszym losie tez będziemy się cieszyć ,zatem zejdź na ziemie autorze tego niczego zanim dasz tytuł
CCCPoganiał
2 miesiące temu
"...Na wschód , tam musi być jakaś cywilizacja " ciekawe kto na to wpadł ? Scenariusz ? Czy Sztur ? Umie płynnie po radziecku.
ZXC
2 miesiące temu
Ten film jest przepowiednią naszych czasów.
Polak
2 miesiące temu
Nie oglądam żadnego filmu ze Stuhr'ami
Aaa
2 miesiące temu
Czy ten znany ytuber napisał, że stur wstydzi się mówić w języku polskim, ? A po drugie z czegóż to ja mam się cieszyć, bo nie widzę podstaw
fen
2 miesiące temu
to znak ze prl wraca
GreggSon
2 miesiące temu
No no. Niebywały sukces na miarę gazu łupkowego którym mieliśmy rzucić świat na kolana 🤣. Jakiś ''Bolek'' streścił polski film na YT i już wszyscy mają pełne pieluchy. Jak to sztyni prawdziwie polską cebulą.
BumCyk
2 miesiące temu
Unia rządzi , unia radzi , unia nigdy nas nie zdradzi .
ak001
2 miesiące temu
Coraz częściej dochodzę do wniosku, że jesteśmy najbardziej zakompleksionym narodem świata. Ktoś coś za granicą powie coś dobrego o Polsce, Polaku czy w ogóle o czymś związanym z Polską, a już piejemy z zachwytu. Ludzie! Nie jesteśmy ani lepsi, ani gorsi od innych nacji, a nasz kraj nie jest ani lepszy, ani gorszy od USA, Pakistanu, Czech, czy Francji!
bFdKLnhD
jajcarz
2 miesiące temu
Seksmisja antycypatia czasów współczesnych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić