Znany youtuber rozsławia "Seksmisję" na cały świat. Polacy zachwyceni

54

Kanał "Mystery Recapped", który obserwuje ponad milion internautów z całego świata, opublikował recenzję polskiej komedii "Seksmisja". Polacy są zaskoczeni, że kultowy film nawet po tylu latach dociera do coraz nowych grup odbiorców. "Jestem tak szczęśliwy, że widzę to tutaj" - komentują.

Znany youtuber rozsławia "Seksmisję" na cały świat. Polacy zachwyceni
Znany Youtuber promuje "Seksmisję" na cały świat (kadr z filmu)

Prawie każdy z nas chociaż raz oglądał tę komedię w reżyserii Juliusza Machulskiego. Film zdobył wiele nagród, głównie w krajach socjalistycznych. Okazuje się jednak, że po wielu latach nadal nie stracił na aktualności, a ponadto dociera do coraz nowszych grup odbiorców.

"Seksmisja" na znanym kanale YouTube

Znany youtuber, który prowadzi swój kanał o nazwie "Mystery Recapped", gdzie opowiada o różnych filmach fantastycznonaukowych, opublikował swoją recenzję "Seksmisji". W nagraniu streszcza po angielsku całą fabułę komedii.

W filmiku widzimy również kultowe już sceny z "Seksmisji" z udziałem m.in. Jerzego Stuhra, Olgierda Łukaszewicza, czy Beaty Tyszkiewicz. Recenzja "Mystery Recapped" ukazała się w niedzielę, ale mniej niż dobę później ma już 774 tys. wyświetleń. Ma też ponad 28 tys. polubień.

"Nie spodziewałem się"

To, że tak znany youtuber docenił polską klasykę, zachwyciło Polaków, którzy zaczęli zostawiać pod nagraniem liczne komentarze. "Oceniasz tak dużo filmów, ale nie spodziewałem się, że zobaczę tutaj akurat ten!" - pisze jeden z komentujących.

Serio, to świetny film. Powstał w czasach komunizmu, ale jest w rzeczywistości parodią tamtych czasów, ale jest nadal aktualny - pisze inny.
Jestem tak szczęśliwy, że widzę to tutaj - dodaje trzeci.

Kanał "Mystery Recapped" istnieje od lipca tego roku, ale rozwija się w rekordowym tempie. W chwili publikacji artykułu ma już 1,16 mln obserwujących. Na kanale pojawiają się recenzje i opisy różnych filmów, głównie fantastycznonaukowych.

"Seksmisja" filmem kultowym

"Seksmisja" powstała w 1983 roku. Bohaterami filmu są zahibernowani w 1991 roku Maks (Jerzy Stuhr) oraz Albert (Olgierd Łukaszewicz), którzy budzą się w 2044 roku po wojnie w totalitarnym świecie pozbawionym mężczyzn.

Film po premierze odniósł zauważalny sukces frekwencyjny, stając się przebojem także w Niemieckiej Republice Demokratycznej oraz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

"Seksmisja" została również nagrodzona Srebrnymi Lwami Gdańskimi na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i Złotą Kaczką w plebiscycie czasopisma "Film" i dosłużył się miana filmu kultowego.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić