Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Kapitan Narwal: Polak z Londynu nowym superbohaterem

56
1/8

Z Łukasza - Kapitan Narwal

Z Łukasza - Kapitan Narwal
(twitter.com, Bob Moran)
0
0

Wielka Brytania składa mu wyrazy wdzięczności i uznania. Łukasz, który uczestniczył w obezwładnieniu terrorysty na London Bridge, został uhonorowany w wyjątkowy sposób. Znany ilustrator Bob Moran przedstawił Polaka jako nowego herosa – Kapitana Narwala. Rodacy nie posiadają się z zachwytu.

Rysownik nadał mężczyznom superbohaterskie pseudonimy. Łukasz został Kapitanem Narwalem, a jego towarzysze otrzymali miana "X Tinguisher" – Anglik z gaśnicą – i The Pedestrian, czyli po prostu przechodzień. Ilustracja została opublikowana na Twitterze, na koncie Boba Morana.

Ale nie tylko uznany rysownik złożył hołd Polakowi. W sieci wysypały się memy.

2/8

Bohater memów

0
0
3/8

Potomek husarii

0
0

Wśród memów próżno szukać takich, które w jakikolwiek sposób ośmieszałyby Łukasza. Wręcz przeciwnie – mężczyzna jest porównywany do współczesnego husarza.

4/8

Pod wodą

0
0

Fakt, że mężczyzna nie miał pod ręką żadnej broni, nie zniechęcił go do działania. Łukasz chwycił wiszący na ścianie półtorametrowy kieł narwala i to jego użył do walki z groźnym zamachowcem.

5/8

Polska pierwsza do boju

0
0

Politycy i Londyńczycy żywo dyskutują na temat zmian w prawie antyterrorystycznym, lecz także nie wychodzą z podziwu nad odwagą bohaterów tamtego dnia.

6/8

Dobra rada

0
0

Łukasz został ranny na London Bridge. Na szczęście mężczyzna wyszedł już ze szpitala. Miał m.in. rany lewej ręki.

7/8

Rośnie sympatia dla Polaków

0
0

Wśród wpisów w internecie nie brakuje słów o "cholernych Polakach", którzy znowu uratowali skórę Brytyjczykom, jak w Bitwie o Anglię w 1940 roku.

8/8

Czy Łukasz spotka się z królową Elżbietą?

0
0

Brytyjczycy liczą, że odważny Polak otrzyma wyrazy uznania od samej królowej. Być może monarchini zechce osobiście podziękować Łukaszowi za jego poświęcenie i wręczyć mu medal.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić